Raduljica: Dobar turnir za nas, ne samo zbog trofeja

Kapiten nacionalnog tima očekuje da Srbija od starta Mundobasketa zaigra u pravoj formi.

Reprezentacija Srbije završila je pripremni period za Svetski kup u Kini devetom pobedom u nizu i osvojenim peharom.

Na turniru u Šenjangu savladani su Italija, Novi Zeland i u utorak, u daleko najtežoj utakmici, tim Francuske - 61:56, nakon 12 poena zaostatka u 21. minutu.

Iako su obe ekipe bile nekompletne, nema sumnje da će trijumf bez Bogdanovića, Bjelice i Lučića dati "orlovima" dodatnu injekciju samopouzdanja pred mečeve prve faze Mundobasketa u Fošanu (Angola, Filipini, Italija).

"Bio je ovo dobar turnir za nas, ne samo zato što smo ga osvojili, već zato što smo imali priliku da isprobamo različite petorke i taktike, da neki momci dođu do forme", rekao je Raduljica, sa 13 poena naš najefikasniji pojedinac.

"Trikolori" su svojom snagom i čvrstinom pružili aktuelnim svetskim vicešampionima nagoveštaj onoga što ih čeka na takmičenju, barem u duelima sa ozbiljnijim reprezentacijama.

"Uvek je dobro igrati protiv jakih ekipa kakva je Francuska. Biće nam ovo vrlo korisno za prvenstvo koje je pred nama. Nadam se da ćemo igrati onako kako Srbija uvek igra, u pravoj formi", dodao je Raduljica.

Prvi meč igramo u subotu od 9.30 časova.