Drama u Laktašima - Mega trojkom u posljednjoj sekundi ugasila Igokeu!

Igokea upisala osmi poraz u sezoni, i to trojkom Mege u posljednjoj sekundi utakmice!

Košarkaši Igokee i Mege duelom u matine terminu otvorili su nedjeljni program devetog kola ABA lige i to kako!

Duel dva “davljenika” riješen je u posljednjoj sekundi, a pobjedu je odnijela Mega trojkom Mesičeka za konačnih 72:69 (21:18, 9:15, 20:19, 22:17).

Utakmica protiv Mege, koja je takođe imala skor 1-7 bila je prilika da ekipa Dragana Bajića konačno izađe iz krize, ali još jednom je ispustila priliku da se odlijepi i riješi utakmicu na vrijeme i za to je surovo kažnjena.

Imala je Igokea osam poena prednosti tokom treće četvrtine, ali se Mega vratila sa tri vezane trojke i vratila meč u egal do samog kraja.

Đorđe Gagić zaradio je četvrtu ličnu na kraju treće četvrtine, pa je izostao njegov učinak i završio je meč sa samo tri poena, međutim, Kariniauskas u prvom i Von u drugom poluvremenu držali su Igokeu u igri.

Von je pet trojki postigao u drugom poluvremenu, a nakon jedne od njih četiri minuta prije kraja meča Igokea je imala “plus pet” bilo je 61:56.

Mega se vratila “dvojkom” Simonovića is a pet vezanih poena Ašćerića i meč je otišao u uzbudljivu završnicu koju je na kraju riješio Blaž Mesiček.

Atić se u posljednjem napadu malo spetljao, gotovo završio u autu ispod koša, a onda nekako vratio za Mesičeka koji pogađa trojku za pobjedu u posljednjoj sekundi – 72:69.

Ostalo je četiri desetinke za pokušaj Igokee, ali Von nije uspio da preko dvojice igrača Mege uputi šut ka košu i Mega je stigla do druge, ali vrlo važne pobjede u sezoni.

Stanković i Stanić postigli su po 12, Ašćerić je dodao 11, dok je kod Igokee Von bio najefikasniji sa 21 poenom, Evans je ubacio 12, a Kariniauskas 11 poena.

ABA LIGA, 9. KOLO:

petak

FMP - Zadar 94:67 (20:15, 30:15, 23:14, 21:24)

subota

Mornar - Budućnost  poslije produžetaka 92:95 (20:21, 21:23, 15:18, 22:16, 9:9, 14:17)

nedjelja

Igokea - Mega 69:72 (18:21, 15:9, 19:20, 17:22)
Cedevita Olimpija - Crvena zvezda 17.00
Cibona - Koper Primorska 20.00
Partizan - Krka 20.00

TABELA: Budućnost 8-1, Cedevita Olimpija 6-2, Koper Primorska 6-2, FMP 6-3, Partizan 5-3, Crvena zvezda 5-3, Krka 4-4, Mornar 4-5, Cibona 3-5, Mega 2-7, Igokea1-8, Zadar 1-8