Utakmica sezone u Ljubljani: Pogledajte "CLUTCH" karneval u "Tivoliju"!

Šta sve nismo videli u 50 minuta košarke između Cedevite Olimpije i Mege.

Ako ne utakmica sezone, onda jedna od utakmica sezone odigrana je ove subote uveče u "Tivoliju"!

Posle 50 minuta košarke i nekoliko poteza za "premotavanje", Cedevita Olimpija - Mega 112:102, 97:97, 87:87 (21:15, 21:33, 23:23, 22:16, 25:15)!

Vođena nakjuče angažovanim pojačanjem, Kendrikom Perijem, koji je do poluvremena ubacio 19, a do finiša četvrte četvrtine 25 poena, Mega je prilično samouvereno gazila ka tek trećoj pobedi u sezoni, a drugoj na strani.

Međutim, pri rezultatu 74:82, ekipa trenera Slavena Rimca krenula je na "sve ili ništa" i serijom 11:0 stigla nadomak pobede kojom bi se vratila na čelo tabele posle 12. runde regionalne lige.

Ali…

Tada je počela "clutch" završnica koju je polovičnim izvođenjem penala na 3,07 sekundi do kraja "zakuvao" Blaž Mesiček. Nekadašnji igrač Olimpije izjednačio je na 85:85 i omogućio Rimcu da nacrta specijal za pobedu, što je hrvatski stručnjak i učinio, a Jaka Blažič sproveo u delo.

Inspirisani bek podigao se na "dugu dvojku" sa kapice i preko dvojice pogodio - pomislili su svi na tribinama i kraj TV ekrana - devetu pobedu ekipe ove sezone.

Sve što je Dejanu Milojeviću ostalo na 0,4 sekundi do kraja je pokušaj pasa sa polovine terena pod koš i eventualni "skok šut" za pobedu…

...što se i dogodilo!

Momak koji je letos napustio Cedevita Olimpiju dan nakon što je za klub potpisao njegov imenjak i prezimenjak Marko Simonović, zadržao je loptu u rukama desetinku i potpuno regularno uveo utakmicu u prvi produžetak dok su se domaći međusobno gledali.

Zanimljivo, Marko Simonović pogodio je upravo preko Marka Simonovića.

Otišlo se u dodatnih pet minuta, u kojima je Rimčev tim poveo 4:0, a Milojevićev izjednačio posle energičnog tajm-auta dugogodišnjeg Meginog trenera, tako da su ekipe bile poravnate na ulasku u poslednjih 30 sekundi.

Mega je tada odigrala "trapav napad", Edinu Atiću ispala je lopta u pokušaju da se namesti za trojku, ali je stigao do nje, podigao se pogodio dno mrežice uz zvuk sirene za istek napada!

Bilo je 94:97, a Rimac je ovog puta imao 5,7 sekundi da izbegne poraz.

Ponovo se odlučio za Blažiča, koji je posle dve finte nekako skočio i "sa grudi" podigao trojku između dvojice čuvara (koji ga pre toga nisu faulirali!?)...

Koš je bio neizbežan!

Od tog pogotka Mega se nije oporavila…

Cedevita Olimpija: Krušlin 3, Boatrajt 6, 4 sk, 3 as, 2 ukr, Hopkins 7, 5 sk, Vujačić, Murić 13 (3/3 za tri), 5 sk, Mulalić 3 (1/5 iz igre), Miler-Mekintajer 17 (7/16 iz igre), 4 sk, 7 as, Blažič 33 (10/16 iz igre, 11/11 sa penala), 9 sk, 6 as, Stipanović 5, 7 sk, Zagorac, Simonović 19 (7/12 iz igre), 4 sk, Cirbes 6, 4 sk.

Mega: Mišković 11 (1/6 iz tri), Peri 27 (6/13 za dva, 5/11 za tri), 5 sk, 5 as, Atić 11 (3/3 za tri), 7 sk, 5 as, Marjanović, Ašćerić, Simonović 18, 16 sk, 2 as, 4 ukr, Nenadić 5 , 3 sk, Cerovina 12 (4/7 za tri), 3 as, Macura 2, Tanasković 2, Stanić, Mesiček 14.

Primorska - Zvezda 18.00

Tabela: Budućnost 9-2, Cedevita Olimpija 9-3, Partizan 8-3, Primorska 8-3, FMP 8-4, Crvena zvezda 6-5, Mornar 6-5, Krka 4-8, Cibona 4-7, Igokea 2-9, Zadar 2-9, Mega 2-10.