Sparsi preko Širokog gledaju ka opstanku na Jadranu

Izuzetno bitan trijumf Sarajlija u bh. derbiju Druge ABA lige.

Spars - Široki 66:64 Druga ABA liga 18. kolo Izvor: Druga ABA liga/KK Spars/Muhidin Hodžić

Košarkaši Sparsa zabilježili su izuzetno važan trijumf protiv Širokog u 18. kolu Druge ABA lige.

U veoma izjednačenom susretu, Sarajlije su slavile 66:64, te tako zadržale nadu da mogu izboriti opstanak u drugom po jačini regionalnom košarkaškom takmičenju.

SPARS - ŠIROKI 66:64 (12:12, 20:20, 19:15, 15:17)

Već od starta susreta vidjelo se da će to biti egal meč.

Niti jedna od ekipa nije uspjela tokom 40 minuta doći do dvocifrene prednosti. Poslije izjednačenih 20 minuta, tokom kojih domaći u 6. minutu poveli 10:4, a Širokobriježani najveću prednost imali sredinom drugog kvartala (18:24), viđeno je mnogo uzbuđenja, ali se u drugo poluvrijeme ušlo pri rezultatu 32:32.

Sparsi su treću dionicu riješili u svoju korist 19:15, da bi maksimalno vođstvo stekli u 33. minutu, kada je na semaforu stajalo 58:50.

Gosti su do kraja uspjeli samo opasno da zaprijete. Minut i po prije kraja stigli su na "minus jedan" (63:62), ali je domaći tim uspio da odbije nalet rivala i zabilježi peti ovosezonski trijumf.

Sa 17 poena najefikasniji u timu Sparsa bio je Nedim Buza.

Kenanj Kamenjaš zabilježio je dabl-dabl učinak (10 poena i 11 skokova), dok su po 13 poena dodali Adin Vrabac i Derion Donte Strong.

Ivan Karačić predvodio je hercegovački tim sa 14 poena, po dva manje ubacili su Dario Drežnjak i Goran Filipović, koji je bio blizu tripl-dabl učinka. Imao je osam uhvaćenih lopti, te sedam asistencija. I drugi Drežnjak, Mateo, okončao je meč sa dvocifrenim učinkom - 11 poena.

Širokobriježani, uprkos osmom porazu u sezoni, i dalje drže poziciju koja vodi u plej-of. Sa skorom 10-8 dijele treću, odnosno četvrtu poziciju sa Rogaškom, ali im opasno prijete Sutjeska, Helios i Split.

Podsjetimo, Sloboda je sinoć porazila beogradski Dinamik 83:67, pa se i Tuzlaci još nadaju da mogu osigurati opstanak na Jadranu.