Micić ne griješi, Larkin ne staje - Efes dobio i šampiona Evrope, u Moskvi!

Srpski plejmejker igrao odlično na parketu prvaka Evrolige, gdje je Efes potvrdio dominaciju takmičenjem.

CSKA-Anadolu-Efes-80-82-Vasilije-Micic Izvor: MN PRESS

Da li bilo ko može da zaustavi Anadolu Efes?!

Šampion Turske gostovao je u utorak braniocu evroligaške titule i u Moskvi ostvario osmu pobjedu u nizu. I to protiv tima koji mu je nanio jedini poraz u posljednjih 17 kola!

CSKA - Efes 80:82 (16:25, 21:16, 20:17, 23:24)

Srpski plejmejker Vasilije Micić bio je jedan od lidera gostiju i ubacio je 19 poena, uz pet asistencija, kao i uz jako bitna slobodna bacanja u završnici, pri kojima nije griješio.

Njegov saigrač, najbolji igrač Evrolige Šejn Larkin (22 poena) mučio se kroz posljednju četvrtinu, ali je u posljednjem minutu preuzeo odgovornost i poentirao preko Džoela Bolomboja - za važnih "plus 3" gostiju (78:81) preko Bolomboja.

Poslije tog Larkinovog koša odgovornost je preuzeo Majk Džejms, ali je promašio čitav Efesov obruč bar za 10 centimetara.

Bio je to uvod u poraz prvaka kontinenta, koji nije "ovjerio" centar Efesa Kris Singlton iz ćoška, ali su gosti ipak slavili. Micić je na 3,8 sekundi prije kraja faulirao Danijela Heketa, Italijan je htio da promaši drugo bacanje, ali je pogodio i tu je praktično bio kraj.

Pored Micića i Larkina, jedan od junaka pobjede Efesa bio je i Rodrig Bobua, koji je na minut i 12 sekundi prije kraja oblikovao završnicu trojkom u posljednjoj sekundi napada.

Efes je ovim trijumfom povećao prednost u odnosu na CSKA, koji je do večeras bio drugoplasirani, pa ekipa Ergina Atamana sada ima četiri pobjede više od "armije" i impresivan skor, 20-3.

CSKA: Bolomboj 9, Džejms 20, Antonov, Strelnijeks, Vojtman 15, Heket 11, Sent-Ros 7, Kufos, Hilijad 1, Kurbanov 5, Hajns 7, Bejker 5.

Efes: Larkin 23, Boboa 13, Singlton 5, Balbaj, Šalni, Moerman 6, Tundžer, Plajs 11, Micić 19 (5 as, 2/3 za tri), Anderson 5, Piters, Simon.

Valensija - Barselona 21

Tabela: Efes 20-3, Real 17-6, Barselona 16-6, CSKA 16-7, Makabi 14-8, Panatinaikos 13-9, Valensija 11-11, Armani 11-12, Fenerbahče 10-12, Crvena zvezda 9-13, Himki 9-13, Žalgiris 9-14, Olimpijakos 9-14, Asvel 9-14, Alba 8-15, Baskonija 8-15, Zenit 7-15, Bajern 7-16.

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.

Preuzimanje teksta, vijesti, fotografija i video snimaka dozvoljeno uz vidljivo navođenje izvora i linka ka MONDO portalu.