Filip Kostić opet koban po Lajpcig: Ispao prošlosezonski finalista!

Srpski reprezentativac je u drugom poluvremenu postigao dva gola za Ajntraht i poveo svoj tim ka četvrtfinalu DFB Pokala, izbacivši majskog finalistu. Dani Olmo poentirao u svom drugom meču za Lajpcig.

Kup Njemačke Ajntraht RB Lajpcig 3 1 Izvor: Alex Grimm/Bongarts

Već nakon osmine finala njemačkog Kupa za ovu sezonu postalo je jasno: finale će se razlikovati od prošlogodišnjeg zahvaljujući Filipu Kostiću!

Srpski internacionalac je večeras, u utakmici osmine finala protiv Lajpciga, postigao dva gola za Ajntraht i po drugi put u deset dana bio koban za izabranike Julijana Nagelsmana:

AJNTRAHT – RB LAJPCIG 3:1 (2:0)
/Andre Silva 17 pen, Kostić 51, 90+5 – Olmo 69/

RB Lajpcig se u prošloj takmičarskoj godini borio za trofej u DFB Pokalu, ali nije imao tu čast da ga prigrabi, s obzirom da je u finalnom meču uspješniji bio minhenski Bajern.

Ove sezone, izabranici Julijana Nagelsmana zaustavljeni su još i ranije, u borbi za četvrtfinale.

Tako je ''srpska kolonija'', ponovimo, po drugi put u roku od deset dana nadigrala sastav Lajpciga, a ponovo je jedan od junaka bio srpski internacionalac Filip Kostić.

Večeras se igrao 51. minut kada je Dajo Upamekano nonšalantno pokušao da uputi pas ka svojim saigračima u fazi napada.

Tim Adija Hitera prozreo je njegovu namjeru, a uslijedila je furiozna kontra koju je Kostić pretvorio u pogodak, za erupciju oduševljenja na Komercbank Areni, baš kao i tog 25. januara, kada je u 19. kolu Bundeslige takođe poentirao za 2:0.

Izvor: Alex Grimm/Bongarts

Svoj drugi gol na večerašnjem duelu Filip je postigao u posljednjem, petom minutu nadoknade drugog dijela, nakon asistencije Gonzala Pasijensije, praktično sa istog mjesta odakle je pogodio za 2:0.

Inače, u 17. minutu domaće je do vođstva doveo Andre Silva.

Marsel Halstenberg je nesmotreno igrao rukom nakon jednog Kostićevog centaršuta sa desne strane, arbitar Feliks Brih je nakon gledanja snimka pokazao na ''kreč'', a Portugalac je rutinski poentirao.

Na startu nastavka, Nagelsman je na teren poslao Danija Olma, koji je u prošlom bundesligaškom kolu debitovao za Lajpcig.

Odmah nakon što je njegov tim po drugi put morao da vadi loptu iz svoje mreže, trener gostiju je u igru uveo i svog najjačeg aduta – drugog najboljeg strijelca prvenstva Timu Vernera – i sve karte bacio u napad.

Jurnuo je Lajpcig od tog trenutka ka Ajntrahtovom golu, uspio da poentira u 69. minutu upravo preko Olma, te propustio još nekoliko prilika za potpuni povratak.

Kostić je u smiraj meča, na asistenciju Gonzala Pasijensije, kaznio te promašaje.

U drugom meču osmine finala koji je počeo u 18.30 časova, Fortuna je poslije rezultatskog preokreta iz daljeg takmičenja eliminisala trećeligaša Kajzerslautern rezultatom 2:5.

Stvari su krenule dobro po bundesligaša iz Diseldorfa jer je u devetom minutu mrežu domaćih pogodio Opoku Ampoma.

Ipak, situacija se zakomplikovala kada je Kristijan Kulveter uzvratio samo minut kasnije, a potom sedam minuta prije odlaska na odmor sa bijele tačke odveo svoj tim do prednosti.

Međutim, u drugom poluvremenu Fortuna je spriječila iznenađenje.

U nastavku je gost četiri puta pogodio mrežu posrnulog giganta i izborio pravo nastupa u četvrtfinalu, koje će biti odigrano 3. i 4. marta.

Žrijeb za ovu fazu takmičenja održaće se 9. februara.