Remi sa učesnikom LE: Velež veoma dobar u prvoj provjeri u Antaliji

Autor mondo.ba/Fena

''Rođeni'' ostvarili solidan rezultat protiv predstavnika Bjelorusije u Ligi Evrope u narednoj sezoni

Pripreme Antalija Velež Šahtjor Soligorsk 1 1 Izvor: Fena/Arhiv

Fudbaleri Veleža ovih dana borave na pripremama u Antaliji, a danas su u turskom ljetovalištu odigrali u prvu kontrolnu utakmicu.

Izabranici Feđe Dudića su snage odmjerili sa bjeloruskim Šahtjorom iz Soligorska, koji je prošle sezone zauzeo treće mjesto u elitnom rangu tamošnjeg fudbala, a meč je završen rezultatom 1:1.

Do vođstva su stigli Bjelorusi u 39. minutu pogotkom napadača rođenog u Sarajevu Darka Bodula, dok je izjednačenje ''rođenima'' donio Nusmir Fajić pogotkom u 47. minutu.

Od prvog minuta, Dudić je na teren poslao sljedeći sastav: Bobić, Ćosić, Zvonić, Ćivić, Dario, Hasanović, Radovac, Vehabović, Cvijanović, Brandao i Fajić.

U drugom poluvremenu u igru su ušli Bihorac, Pršeš, Osmić, Ovčina, Behram i Alagić.

Drugu provjeru bh. premijerligaš imaće 8. februara, a protivnik će biti Torpedo Bel-Az Žodino, koji je u sezoni završenoj u decembru zauzeo šesto mjesto u bjeloruskom šampionatu.

Inače, prvu utakmicu u nastavku sezone u Premijer ligi BiH Velež će odigrati 22. februara, kada će u Vrapčićima ugostiti Zvijezdu 09.

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.

Preuzimanje teksta, vijesti, fotografija i video snimaka dozvoljeno uz vidljivo navođenje izvora i linka ka MONDO portalu.