Leotar ponovo koban za Borac, trofej Kupa RS ostaje u Trebinju!

Košarkaši Leotara osvojili su Kup RS pobjedom nad banjalučkim Borcem 74:70.

KK Leotar osvojio Kup Republike Srpske Izvor: MONDO/Goran Arbutina

Leotar je 17 godina čekao trofej u Kupu RS i konačno ga dočekao na svom parketu u dvorani Miloš Mrdić u Trebinju.

Trebinjci su savladali u finalu Borac 74:70 i osvojili 27. izdanje Kupa Republike Srpske.

Još jednom je Leotar bio koban po Banjalučane, pošto ih je prošle sezone savladao u finalu plej-ofa Prve lige RS i zaustavio na putu ka Premijer ligi BIH.

Vrlo uzbudljiv meč viđen je u Trebinju, gdje je prvo poluvrijeme proteklo u potpunom egalu i zvaršeno je rezultatom 41:41.

Borac je vodio u trećoj četvrtini do trojke Šakotića kojom je Leotar poveo 54:53. Imao je Leotar i napad za sedam razlike kod rezultata 61:56, međutim nije ga realizovao i Borac je smanjio trojkom Ljuboje.

Borac je serijom 5:0 smanjio na 67:66 u finišu utakmice i uslijedila je uzybudljiva završnica u kojoj su se ipak bolje snašli domaći košarkaši.

Leotar je odmakao na četiri poena i tu razliku sačuvao do konačnih 74:70.

Najefikasniji u redovima Leotara bio je Aleksić sa 19 poena, Anrejević je postigao 11, a Šakotić koji je bio zapažen u drugom poluvremenu završio je meč sa 10 poena.

Kod Borca najbolji je bio Pavlović sa 17, Peđa Lončar ubacio je poen manje, a Ljuboja je upisao 11 poena.

Leotar je tako stigao do trofeja Kupa RS, koji će odlukom KSRS, čija će završnica i sljedeće godine biti igrana u Trebinju.