Sparsi lako do bodova u Mrkonjić Gradu

U prvom meču 20. kola Prvenstva BiH, Sarajlije opravdale ulogu favorita protiv Mladost.

Mladost - Spars 73:80 Prvenstvo BiH 20. kolo Izvor: Druga ABA liga/KK Spars/Muhidin Hodžić

Košarkaši Sparsa nastavili su seriju uspješnih izdanja, te su u Mrkonjić Gradu protiv domaće Mladosti zabilježili treći uzastopni prvenstveni trijumf.

Bilo je 80:73, a već nakon prvog poluvremena bilo je jasno da će bodovi završiti u Sarajevu.

Prvu četvrtinu gosti su riješili u svoju korist rezultatom 20:15, da bi još uspješniji bili u drugom kvartalu, koji su dobili 26:19. Domaći su do kraja uspjeli samo da ublaže poraz.

Adin Vrabac (22 poena) i Kenan Kamenjaš (19 poena) bili su nezaustavljivi u pobjedničkoj ekipi, za koju je dobru partiju odigrao i Branislav Đekić, upisavši 11 poena, uz pet skokova.

Košarkaš Mladosti Stefan Mijović sa 23 poena bio je najefikasniji pojedinac susreta, dok su dvocifren učinak imali još Srđan Milanović (15 poena, 8 skokova), Srđan Gavrić (14) i Gojko Sudžum (12).

Većina ostalih mečeva 20. runde bh. lige biće odigrana u subotu, dok ovo kolo zatvaraju Kakanj i Igokea u ponedjeljak.

Kakanj - Igokea (18.00)

TABELA: Igokea 17-2, Široki 15-4, Spars (+1) 14-6, Sloboda 11-8, Bratunac 10-9, Leotar 10-9, Mladost (+1) 8-12, Zrinjski 8-11, Čapljina 8-11, Kakanj 7-12, Promo 7-12, Vogošća 0-19.