Slobodi "jadranski" derbi bh. lige, 19. poraz Vogošće

Vogošćani i dalje bez pobjede u Prvenstvu BiH.

Sloboda - Široki 77:64 Prvenstvo BiH 19. kolo Izvor: Druga ABA liga/KK Sloboda/Darko Rabus

U derbiju 19. kola Prvenstva BiH, u duelu ekipa koje nastupaju u Drugoj ABA ligi, košarkaši Slobode u "Mejdanu" su savladali Široki 77:64, te zakomplikovali borbu za vrh tabele, odnosno predstojeći plej-of.

Širokobriježani su četvrtim ovosezonskim porazom ostavili Igokeu usamljenu na čelu, dok su Tuzlaci na četvrtom mjestu, sa pobjedom više u odnosu na Bratunac i Leotar.

Gosti su nakon prvog poluvremena imali pet poena prednosti, ali presudna je bila treća četvrtina, koju su košarkaši Slobode riješili u svoju korist 26:13 i praktično tada "prelomili" susret u svoju korist.

Robert Rikić sa 18 poena bio je najefikasniji u pobjedničkom sastavu, dok su dvocifreni učinak imali još Sani Čampara (13 poena), Volter Denzel Greg (12), te Dragan Janjić i Martavijus Meknajt, koji su dodali po 11 poena.

U taboru gostiju najviše poena ubacili su Goran Filipović i Filip Kraljević, po 11.

U derbiju začelja Promo je kao gost slavio protiv "fenjeraša" Vogošće 114:88, nanijevši tako domaćinu 19. uzastopni poraz, pa su Vogošćani i dalje ubjedljivo zakovani za dno, bez ijedne pobjede u prvenstvu.

Tim iz Donjeg Vakufa Imran Fazlić sa 32 poena, 25 je ubacio Ervin Karabl Li, a Nedim Mustafica 20. Sedin Karavdić meč je okončao sa 15 poena, a Alen Stavjan jednim manje.

Zrinjski - Igokea 72:89

TABELA: Igokea 17-2, Široki 15-3, Spars 13-6, Bratunac 10-9, Leotar 10-9, Sloboda (-1) 10-8, Mladost 8-11, Zrinjski 8-11, Čapljina 8-11, Kakanj 7-12, Promo (-1) 6-12, Vogošća (-1) 0-18.