Nema predaje: Jokić i Marej ubacili 73 poena, Denver neće (još) KUĆI!

Autor Nikola Janković

Srbin je povukao, pogodio prvih osam poena na meču i vratio Nagetse u igru. Kanađanin se uključio u drugom poluvremenu i postigao 33 poena za prvu pobjedu poslije tri poraza u seriji sa Jutom.

Denver Nagets Juta Džez peta utakmica Izvor: Guliver/Getty Images

Prvu poslednju šansu u sezoni 2019/20, Denver Nagetsi iskoristili su samo i isključivo zahvaljujući Nikoli Jokiću i Džamalu Mareju.

Satjerani uza zid, poslije tri uzastopna poraza u seriji sa Jutom Džez, Srbin i Kanađanin ubacili su 73 od 113 poena ekipe iz Kolorada.

Na 6:16 u prvoj četvrtini, Jokić je pogodio osam uzastopnih šuteva, uz pet trojki, za 21 poen poslije prve četvrtine. Kada je Kvin Snajder našao načina da zaustavi Denverovu "peticu", a prednost njegovog tima otišla na maksimalnih 15 razlike u trećoj dionici, pravo ni od kud pojavio se Marej i ušao u seriju kakva se ne viđa svake godine.

Ubacio je 17 u trećoj, pa još 16 u četvrtoj četvrtini, računajući i pet vezanih poena kojima je Denver "prelomio" prvi od tri meča u kom nema pravo na poraz - 117:107.

Šesta je u četvrtak u 22 časa (ako ne bude promjena), a "domaćin" će biti ekipa iz Solt Lejk Sitija.

2:3 / Denver - Juta 117:107

"Džoker" je u prvoj dionici igrao MVP košarku, pogodio je svih osam šuteva iz igre, od čega pet trojki, pokupio tri skoka, podijelio i dvije asistencije i bio jedini u timu Majkla Malouna, koji je odbio da se preda i prije nego što je počelo.

Bilo je već deset razlike za "goste", kada je Jokić ušao u zonu iz koje je bilo nemoguće izbaciti ga sve do pauze pred start druge dionice.

U njoj, Snajder je pojačao udvajanje na Jokiću, a kako je podrška saigrača izostala (kao i u tri prethodna duela), rezultat na semaforu je ponovo počeo da "klizi" prema dvocifrenoj razlici.

Tim iz Solt Lejk Sitija imao je 11 poena prednosti, kada je pred odlazak na odmor Jokić uspio da prekine seriju od četiri promašaja i ubaci vjerovatno najteži potez u košarci - onaj "njegov" šut sa desne noge, desnom rukom, van balansa, kakav je redovno izvodio samo još Dirk Novicki.

Pokušajte ovo nekad.

Postoji li teži šut u košarci?

Ušla je "kao kap", pa pred treću četvrtinu lista strijelaca izgleda ovako: Nikola Jokić 23, Džordan Klarkson 14, Donovan Mičel 13, Džo Ingls 11, Majkl Porter Džunior 11, Džamal Marej 9, Rojson O'Nil 7...

Ako napišemo da je Marej završio meč sa 42, a Jokić sa 31 poenom, manje-više je jasno šta se događalo u nastavku meča. Nejasno ostaje zbog čega lideri Nagetsa nisu ranije iskoračili, već su pokazali šta mogu tek kada je plasman u drugu rundu postao istorijski incident.

Od svih plej-of serija ikada odigranih na četiri pobjede, u samo 11 slučajeva dogodio se preokret poslije rezultata 3:1.

Izvor: rezultati.com