Bajern Minhen ispratio Svetislava Pešića u penziju i naglasio da je o "nemačko-srpski stručnjak" i da mu je ta zemlja druga domovina
Košarkaški klub Bajern Minhen potvrdio je rastanak sa srpskim stručnjakom Svetislavom Pešićem (76), koji zvanično odlazi u trenersku penziju.
"76-godišnji njemačko-srpski trener saopštio je ovog proljeća da odlazi u penziju, poslije skoro 45 godina rada i nakon podizanja ukupno 23 pehara. Među njima je i pet titula prvaka njegove druge domovine, Njemačke (među njima je i prva Bajernova titula 2014), kao i titula prvaka svijeta 2002. sa SR Jugoslavijom, dvije titule Eurobasketa (sa Njemačkom i SR Jugoslavijom) i trofej Evrolige iz 2003. godine (sa Barselonom). U praktično svakom dostupnom takmičenju, član FIBA Kuće slavnih je osvojio bar medalju".
Bajern je podsjetio i na njegova igračka dostignuća, jer je i kao organizator igre Bosne bio prvak Evrope.
"Bivši plejmejker Partizana i Bosne iz Sarajeva trenirao je Bajern prvi put od 2012. do 2016. godine, a onda je ponovo preuzeo ekipu malo prije Božića 2025. godine. Nedavno je objavio i novo izdanje svoje biografije"
Bavarci su mu poželjeli sve najbolje.
"Bajern upućuje najljepše želje Svetislavu Pešiću u njegovom novom poglavlju - ostaćemo u kontaktu".
Pešić je u svom posljednjem meču u karijeri doživio poraz od Albe u nedjelju uveče, nakon šok-preokreta "albatrosa" poslije vođstva Karijevog tima od čak 20 poena u trećoj četvrtini. Simbolično, bio je to duel njegova dva njemačka kluba, jer je Albi devedesetih donio prve četiri titule u istoriji tog kluba.
Bonus video:
(MONDO)