Košarka

"Igosi" kao furija u Trebinju: Leotaru 111 poena zagrijavanje za Budućnost!

Košarkaši Igokee upisali su u petak uveče novu pobjedu u šampionatu Bosne i Hercegovine.

Izabranici Dragana Bajića nisu imali milosti prema trebinjskom Leotaru stigavši do više nego ubjedljivog trijumfa. 12. u sezoni - 75:111 (20:34, 20:25, 11:32, 24:20).

"Igosi" su već do poluvremena riješili pitanje pobjednika s obzirom da je razlika u korist Aleksandrovčana iznosila 19 poena, da bi u trećem periodu još dodatno pojačali gas i potpuno "demolirali" domaće košarkaše.

U posljednju četvrtinu se ušlo sa "plus 40" u korist ABA ligaša (51:91), pa je do kraja gost malo spustio "ručnu" do konačnih

Najefikasniji u taboru iz Aleksandrovca bili su Rašad Von sa 18 poena, Dalibor Ilić je ubacio 14, a Kinan Evans 15 pogodaka.

Kod Trebinjaca, koji su upisali osmi poraz, najbolji akteri bili su Marko Rikalo sa 20 koševa i Dejan Šakotić sa pet manje, a dvocifreni učinak su još ostvarili Stefan Lakić (14) i Marko Raičević (10).

Susret u Trebinju je za Bajićev tim bila dobra uvertira za predstojeću utakmicu 18. kola ABA lige, koju "igosi" igraju u nedjelju u Podgorici protiv ekipe Budućnosti.