Liga BiH: Leotar poklekao u Čapljini, nova katastrofa Vogošćana

Ekipa Leotara se za nijansu udaljila od Lige 6. Vogošaćni na -65 u gradu na Neretvi.

Na sve tri utakmice subotnjeg progama 16. kola Lige BiH u košarci trijumfovale su domaće ekipe.

Sastav Čapljine trijumfovao je protiv Leotara (87:79), koji je na taj način napravio korak unazad u borbi za plasman u Ligu 6.

Trebinjci su riješili prvu četvrtinu u svoju korist (21:25), a potom drastično pali u drugoj i trećoj, dopustivši Čapljincima da u posljednjih deset minuta uđu uz dvocifrenu prednost (68:58), koju su domaći uspješno sačuvali, ne dozvolivši šampionu Republike Srpske iz prošle sezone ni da pomisli na rezultatski priključak.

U timu Čapljine najefikasniji je bio Bandži Preston sa 22 poena, Vladimir Ivelja je postigao 20, dok se bivši član Leotara zaustavio na 19. Kod gostiju, istakao se Marko Rikalo sa 24 poena.

U Kaknju je istoimeni domaćin savladao Promo iz Donjeg Vakufa rezultatom 68:62, dok je novi debakl doživjela Vogošća, koja je Mostar i dvoranu ''Pod Bijelim brijegom'' napustila uz minus od čak 65 poena (139:74).