Ples Bajerna na Alijanc Areni: Šalke nastradao od ''petarde"!

Bavarci deklasirali tim iz Gelzenkirhena, iskoristili poraz lidera u Frankfurtu i zaostatak za Lajpcigom smanjili na samo jedan bod. Levandovski izjednačio rekord Gerda Milera star skoro pet decenija. Gorecka sjajan protiv svojih.

Bundesliga 19. kolo Bajern Šalke 5 0 Izvor: ALEXANDER HASSENSTEIN/BONGARTS

Nekoliko srpskih fudbalera imalo je razloga za slavlje nakon današnjih utakmica 19. kola Bundeslige, ali ne i Matija Nastasić.

Nakon 100. bundesligaškog okršaja Bajerna i Šalkea, radovao se aktuelni šampion, koji nijednog trenutka nije dozvolio bilo kakvu neizvjesnost u jednom od derbija devetnaestog kola:

BAJERN – ŠALKE 5:0 (2:0)
/Levandovski 6, Miler 45+2, Gorecka 50, Alkantara 58, Gnabri 89/

Branilac titule u njemačkom šampionatu iskoristio je tako kiks aktuelnog lidera, RB Lajpciga, koji je ranije tokom dana poražen u Frankfurtu od probuđenog Ajntrahta, pa igrači Hansija Flika nakon prvih 180 proljećnih minuta zaostaju samo jedan bod za prvim mjestom.

Sa ''ratom'' Lajpciga i Bajerna poklapa se i onaj koji vode Timo Verner i Robert Levandovski za najboljeg strijelca lige, a upravo je Poljak bio taj koji je ''načeo'' tim iz Gelzenkirhena u večerašnjem duelu.

Nakon jednog centaršuta sa desne strane, loše je odreagovao 21-godišnji čuvar mreže Šalkea Markus Šubert, praktično spustivši loptu na nogu Ivanu Perišiću.

Hrvatski reprezentativac je na pravom mjestu pronašao poljskog golgetera, koji je večeras izjednačio rekord legendarnog Gerda Milera iz sezone 1972-73, koji je, kao i Levandovski, postigao 21 gol na prvih 19 utakmica Bundeslige.

Izvor: ALEXANDER HASSENSTEIN/BONGARTS

Takođe, Poljak je pogodio i na devetom uzastopnom meču protiv Šalkea.

Niz Roberta Levandovskog u mečevima sa večerašnjim rivalom traje od 16. aprila 2016. godine a od tada pa do danas, 12 puta je tresao mrežu Šalkea noseći dres najtrofejnijeg njemačkog kluba.

U 18. i 37. minutu VAR tehnologija je zbog nedozvoljene pozicije poništila dva pogotka Bajerna.

Tomas Miler se nalazio u ofsajdu nakon što je primio loptu i poentirao nakon prvobitnog udarca Leona Gorecke, člana Šalkea do ljeta 2013. do ljeta 2018. godine.

Dvadesetak minuta kasnije pogodio je Levandovski nakon centaršuta Bendžamina Pavara i asistencije Gorecke, ali je snimak utvrdio da se francuski bek ''upecao'' u ofsajd zamku koju je pripremio srpski defanzivac Matija Nastasić.

Ipak, ništa nije bilo sporno kada je u drugom minutu sudijske nadoknade kapiten Bajerna utrčao između dva igrača Šalkea i poentirao za 2:0.

Markus Šubert se istakao dvijema intervencijama u uvodnih pet minuta, ali ništa nije mogao da učini u 50. i 58. minutu.

Prvo je svoju odličnu partiju protiv bivšeg gola sjajnim golom krunisao Gorecka, dok je samo osam minuta kasnije Levandovski ''slomio'' čuvara a potom asistirao Tijagu Alkantari za 4:0.

Petom, a ujedno i posljednjem kolu Bajerna, kumovao je upravo Šubert, koji je katastrofalno odreagovao kod udarca Serža Gnabrija iskosa sa lijeve strane.