Bleki pogodio prečku, Krišito promašio pobjedu!

Fiorentina i Đenova odigrali "uspavanku“ u Firenci, a "violu“ ovog puta nije prodrmao ni ulazak Dušana Vlahovića.

Serija A 21. kolo Fiorentina - Đenova 0-0 Izvor: Gabriele Maltinti/Getty Images Europe

Mladi napadač Fiorentine Dušan Vlahović odigrao je bez posebnog učinka posljednjih pola sata meča na Artemio Frankiju u kojem su "viola“ i Đenova remizirali 0:0.

Nikola Milenković umjesto mreže zatresao je prečku poslije kornera u devetom minutu, a ispostaviće se da je to bila najbolja prilika Fiorentine, koja je osim tog pokušaja imala još samo tri šuta u okvir gola.

Gosti iz Đenove imali su nekoliko, ali i priliku za pobjedu iz jedanaesterca.

Kapiten Fiorentine German Pecela "promovisan“ je u tragičara susreta u 14. minutu, kada je skrivio penal nad Favilijem, ali mu je tu "titulu“ preoteo Domeniko Krišito.

Kapiten Đenove solidarisao sa kolegom opalivši loptu sa „bijele tačko“ jako po sredini gola, pa je Dragovski nogom odbranio jedanaesterac i sačuvao mrežu.

Uspavani napad Fiorentine donekle je probuđen ulaskom Vlahovića pola sata prije kraja, ali nedovoljno da se ozbiljnije ugrozi gol Matije Perina.

Ni kada je njegov šesnaesterac bio pun igrača u ljubičastom, poslije kornera i slobodnih udaraca, oni nisu uspjevali da upute udarac i stignu do pogotka.

Šest minuta prije kraja Dragovski je u dva navrata fenomenalnim intervencijam spasio čist gol. Prvo je spriječio autogol Milenkovića poslije jedne nespretne reakcije srpskog reprezentativca, a potom "izvadio“ loptu ispod prečke poslije odličnog udarca glavom Biraskija.

A šta je tek odbranio u 89. minutu!

Pinamonti je izbjegao ofsajd zamku gotovo na centru igrališta i sam krenuo na golmana „Viole“ koji je u situaciji "jedan na jedan“ odbranio nogom pokušaj napadača Đenove.

Fiorentina i Đenova tako su treći put uzastopno odigrali bez golova u Firenci.

U narednom kolu Fiorentina će gostovati Juventusu, a Milenković će morati da propusti ovaj duel zbog žutog kartona koji je zaradio u subotu uveče.