Mihajlovićeva Bolonja za četiri minuta nokautirala SPAL u Ferari!

Izabranici Siniše Mihajlovića prekinuli seriju od tri meča bez pobjede i to u komšijskom derbiju u Ferari.

SPAL - Bolonja 1:3, Serija A, 21. kolo Izvor: Mario Carlini / Iguana Press/Getty Images Europe

Bolonja je stigla na stadion "Paolo Maca" sa porazom i dva remija u posljednje tri utakmice u Seriji A, ali je u subotu uspjela da osvoji sva tri boda i prekine taj negativni niz.

SPAL - BOLONJA 1:3 (1:1)

Domaći su u prvom dijelu bili opasniji, imali više od igre i vođstvo, da bi Mihallovićev tim ekspresno anulirao prednost, a potom u drugom dijelu za samo četiri minuta matirao protivnika i upisao sedmu pobjedu u sezoni.

SPAL je poveo u 23. minutu nakon što je Andrea Petanja oboren u šesnaestercu, iako je sudija Mikel Fabri pokazao da se igra nastavi. Ipak, poslije intervencije iz VAR sobe, dosudio je penal, koji je u vođstvo SPAL-a pretvorio najbolji strijelac domaćina.

Petanja je poslao Lukaša Skorupskog u jednu, a loptu u drugu stranu - 1:0.

Nisu domaći ni stigli da se pošteno obraduju golu, a Bolonja je izjednačila.

Roberto Sorijano je oštro centrirao po zemlji u kazneni prostor, lopta je zakačila kapitena SPAL-a Frančeska Vikarija i završila iza leđa golmana Etrita Beriše - 1:1.

Samo dva minuta kasnije, centarfor gostiju Federiko Santander se našao oči u oči sa Berišom, koji je pravoremenim istrčavanjem skratio ugao, a sudija Fabri, na opšte iznenađenje pokazao ponovo na penal. Međutim, provjera u VAR sobi je pokazala da jedanaesterac nije postojao i promijenio je svoju odluku.

Do odlaska na odmor, SPAL je propustio stopostotnu šansu, odnosno loptu je praktično iz prazne mreže izbacio Japanac Takehiro Tomijasu nakon udarca Arkadijuša Rece.

Na odmor u poluvremenu nekoliko minuta ranije morao je i pomoćni trener domaćina, koji je zbog prigovora dobio direktan crveni karton.

Tim Siniše Mihajlovića je u nastavku za samo četiri minuta riješio pitanje pobjednika. Preciznije u periodu od 59. do 63. minuta.

Najprije je Musa Berou doveo Bolonju do prednosti lijepim udarcem sa desetak metara, da bi četiri minuta kasnije Andrea Poli na drugoj stativi pogodio mrežu završivši lijepu akciju Sorijana - 1:3.

Ekipa iz Ferare je uknjižila 14. poraz i ostala u zoni ispadanja.