Domaćima samo uvodni minuti: Favorit EHF Evropskog kupa siguran u Gornjem Vakufu/Uskoplju

Lagana pobjeda rumunskog sastava

EHF Evropski kup Sloga Bukurešt 23 30 Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Ekipa ČSM Bukurešta opravdala je ulogu favorita u Gornjem Vakufu/Uskoplju, u prvoj utakmici drugog kola EHF Evropskog kupa:

SLOGA (GV/U) – ČSM BUKUREŠT 23:30

Predstavniku BiH pripalo je samo prvih deset minuta, poslije kojih je na semaforu bio ispisan rezultat 5:3.

Od tog trenutka, ipak, rumunska ekipa, sa čijim kvalitetom su se u sezoni 2018-19 upoznali i rukometaši Borac m:tela, preuzela je konce igre i do odlaska na pauzu stekla prednost od četiri gola (10:14).

U ranoj fazi nastavka, gostujuća ekipa je vezala četiri gola za plus osam (10:18), te trasirala put ka pobjedi i već sad ovjerila nastup u trećem kolu, od kojeg će takmičenje početi i Borac m:tel.

Ekipa Gračanice ranije je danas trijumfovala u ukrajinskoj Odesi nad istoimenim domaćinom rezultatom 22:28, a revanš je već sutra u 11 časova na istom mjestu, dok će treći bh. predstavnik u drugom kolu, visočka Bosna, sljedećeg vikenda odigrati obje utakmice protiv Bese sa "Kosova".

U domaćem sastavu šest golova je postigao Ajdin Demirović, dok je kod Rumuna najefikasniji bio Čike Osita Onejekve sa osam pogodaka.

SLOGA: Aj. Demirović 6, Biljaka 5, Dedić 4, Simić 3, Šaravanja 2, Halebić 2, Uljarević 1, Pokvić, Ljutić, Gudić, Štrkalj, Čaluk, Am. Demirović, Boškić.

ČSM BUKUREŠT: Onejekve 8, Tarica 5, Nantes Kampos 5, Rotaru 4, Davidović 3, Tekšeira 2, Bečeru 1, Fotače 1, Aungurenči 1, Žerebi, Militaru, Mitu, Mazilesku.