Nestvarna pobjeda Srbije, pale su svjetske šampionke!

Autor Goran Arbutina

Srbija savladala Holandiju na startu Evropskog prvenstva za rukometašice.

Rukomet Evropsko prvenstvo Holandija - Srbija 25-29 Izvor: MN PRESS

Kakav smo meč vidjeli na otvaranju Evropskog prvenstva u rukometu!

Srbija je pobijedila Holandiju 29:25, u prvom meču u grupi pao je najteži mogući rival, pobijeđene su šampionke svijeta.

Nije djelovalo da će biti tako pošto je Holandija dominirala u prvom poluvremenu, a srpski tim je u finišu prvog dijela igre ostao bez Andree Lekić poslije užasne povrede koju je doživjela nekadašnja najbolja rukometašica svijeta.

Ipak u drugom poluvremenu selektor Ljubomir Obradović je odlučio da zaigra na sve ili ništa i konstannto je Srbija igrala bez golmana kada je bila u napadu. Sa dva pivota dobili smo mnogo više prostora za kretnje i otvaranja, a prednost Holandije je počela da se topi.

Stigla je Srbija na -3, a onda je selektor Holandije presjekao seriju tajmautom i sa dva brza gola svjetske šampionke su opet uspjele da se odlijepe, ali nije im bilo spasa!

Predvođene kapitenkom Katarinom Krpež-Šlezak koja je do vrha napunila holandsku mrežu sa 12 golova, kao i perfektnom Jovanom Risović koja je konstatno "skidala" zicere protivnicama, Srbija je jurišala ka pobjedi!

Na 22:22 su srpske djevojke stigle do izjednačenja i od tada nije bilo povratka za favorizovane Holanđanke. Došla je Srbija do prednosti koja je do kraja samo rasla, da bi na kraju ovo bio prilično ubjedljiv trijumf sa četiri gola razlike.

Sada reprezentativke Srbije moraju da se odmore i saberu utiske, jer nema vremena za opuštanje.

Sljedeći meč je već u nedjelju od 16 časova kada se Srbija sastaje sa Mađarskom.