Rukometna Premijer liga BiH: Dobojlije poslije preokreta do 12. pobjede, remi u derbiju u Tuzli

Odigrano je šest mečeva pretposljednje runde

Rukomet liga BiH 14. kolo  Izvor: FENA/RK Sloboda

Ove subote, odigrano je šest utakmica četrnaestog, pretposljednjeg kola jesenje Premijer lige BiH, a najzanimljivije je bilo u Doboju i Tuzli.

U prvom meču, sastale su se dvije Sloge, a nakon 60 minuta, trijumfovao je domaćin rezultatom 28:25, i ekipi Borac m:tela, koja je večeras izborila nastup u osmini finala Evropskog kupa, odmakla na dva boda.

Prvih trideset minuta završeno je prednošću ekipe iz Gornjeg Vakufa/Uskoplja, ali je u nastavku tim koji predvodi Mario Kelentrić znatno podigao nivo igre i na kraju upisao veoma važnu pobjedu pred derbi sa Borcem, koji je planiran za 23. decembar i koji će odlučiti o osvajaču jesenje titule.

U Tuzli su se sastali Sloboda i Izviđač, finalisti Kupa iz prošle sezone, a nakon 60 minuta, bilo je neriješeno – 26:26.

Kad su u pitanju preostali mečevi, Slavija je rezultatom 32:27 savladala Derventu i rivalu prepustila posljednju poziciju, Krivaja je nadigrala Lokomotivu (41:32), Iskra je bila sigurna protiv Leotara (29:24), a visočka Bosna je rutinski savladala Maglaj (35:27).

Utakmice Konjuh – Borac m:tel i Vogošća – Gračanica igraće se 26. decembra, tri dana poslije posljednjeg kola.