"Bože pravde" u Varšavi! Gruzijac pod srpskom zastavom postao šampion Evrope u rvanju!

Odlična uvertira za Olimpijske igre u Tokiju!

rvanje datunašvili zlato evropsko prvenstvo varšava Izvor: Screenshot

Zurab Datunašvili, srpski rvač gruzijskog porijekla, osvojio je zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u Varšavi!

U kategoriji do 87 kilograma Datunašvili je u finalu pobijedio Bjelorusa Kirila Maskeviča sa 5:1.

Iako je Maskevič osvojio prvi poen, Datunašvili je uspio sa sjajna dva poteza da Srbiji donese zlatnu medalju.

Ministar omladine i sporta Srbije Vanja Udovičić čestitao je osvojenu zlatnu medalju Datunašviliju, navodeći da je ona najbolja uvertira pred Olimpijske igre, objavljeno je na sajtu Ministarstva.

"Čestitam ti za evropsku šampionsku titulu. Zlatna medalja koju si osvojio potvrda je nastavka dominacije našeg rvanja i dodatni motiv da Srbiju ovog ljeta očekujemo i na pobjedničkom postolju Olimpijskih igara! Svaka čast!", piše u čestitki Udovičića.

Datunašvili je rođen 18. juna 1991. godine u Tbilisiju, a ovo mu je druga medalja za Srbiju.

Prvu je osvojio prošle godine, na pojedinačnom Svjetskom kupu u Beogradu, kada je osvojio bronzu.

U dresu Gruzije, dva puta je bio evropski šampion - 2016. godine u Rigi u kategoriji od 75 kilograma i godinu dana kasnije u Novom Sadu u kategoriji do 80 kilograma.

Takođe, u rodnom Tbilisiju je 2013. godine, na prvenstvu Evrope, stigao do srebra u kategoriji do 74 kilograma.