ŽRIJEB EP 2022: "Zmajevi" protiv evropskog šampiona - Španije, Srbija u grupi sa Hrvatskom! | MONDOBA

  • Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Ostali sportovi

ŽRIJEB EP 2022: "Zmajevi" protiv evropskog šampiona - Španije, Srbija u grupi sa Hrvatskom!

Autor Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Obavljen je žrijeb za Evropsko prvenstvo u rukometu 2022 koji nam donosi veliki komšijski derbi, kao i jednu "eks-ju grupu". Pročitajte sastave svih grupa.

Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

U Budimpešti je obavljen žrijeb grupa za Evropsko prvenstvo 2022 u Slovačkoj i Mađarskoj na kojem ćemo gledati komšijski derbi između Srbije i Hrvatske u Segedinu, jednu "eks-ju grupu", dok će selekcija BIH igrati u Bratislavi u grupi sa evropskim špampionima, selekcijom Španije.

Jedna od najuzbudljivijih grupa je grupa C u kojoj su Srbija, Hrvatska, ali i Francuska, te Ukrajina.

Veliki komšijski derbi igraće se u Segedinu, a osim njega "galski pijetlovi" će imati priliku da se revanširaju "orlovima" za poraz u kvalifikacijama.

Selekcija BIH izbjegla je duel sa komšijama, ali će zato igrati protiv evropskog šampiona.

Rivali "zmajeva" u grupi E, koja se igra u Bratislavi biće Španija, Švedska i Češka.

Rukometnoj reprezentaciji BIH biće to drugo učešće na Evropskim prvenstvima nakon debitantskog nastupa na EURU 2020 kada je u vrlo teškoj grupi sa FRancuskom Portugalom i Norveškom završila na pretposljednjem 23. mjestu.

SASTAVI GRUPA

Grupa A: Slovenija, Danska, Sjeverna Makedonija, Crna Gora

Grupa B: Portugal, Mađarska, Island,  Holandija

Grupa C:Hrvatska, Srbija, Francuska, Ukrajina 

Grupa D: Njemačka, Austrija, Bjelorusija, Poljska

Grupa E: Španija, Švedska, Češka, Bosna i Hercegovina

Grupa F: Norveška, Rusija, Slovačka, Litvanija

IZ MINUTA U MINUT:

- žrijeb je završen

- Ostala je Holandija koja je u grupi B

- Bosna i Hercegovina će igrati u grupi E sa Španijom, Švedskom i Češkom

- Ukrajina će u grupu C sa Srbijom, Hrvatskom i Francuskom

- Crna Gora igra sa Slovenijom, Danskom i Sjevernom Makedonijom. Evo jedne jugoslovenske grupe!

- Litvanija ide u grupu F

- Poljska je u grupi D

- Kreće izvlačenje četvrtog šešira u kojem je BIH

- I dalje je moguća eks-Ju grupa, ali to sigurno ne priželjkuju reprezentativci BIH jer je grupa C sa Hrvatskom, Srbijom i Francuskom već sada "grupa smrti"

- Island je u grupi B, a Bjelorusi će igrati protiv Njemačke i Austrije u grupi D. Sjeverna Makedonija ide u grupu A

- Francuska je u grupi C sa Srbijom i Hrvatskom. "Galski pijetlovi" imaće priliku da se revanširaju "orlovima" za remi i poraz u kvalifikacijama

- Idemo na šešir broj 3

- Švedska je u grupi E, a Danska je u grupi A

- Srbija je u grupi C sa Hrvatskom! Gledaćemo komšijski derbi u Segedu!

- Austrija ide u Grupu D 

- Rusija je u Grupi F sa Norveškom i Slovačkom

- slijedi izvlačenje selekcija iz drugog šešira u kojem je selekcija Srbije

- Portugal je nosilac Grupe B, u kojoj je domaćin Mađarska

- Španija je u Grupi E sa Češkom

- Norveška će igrati u Grupi F gdje je već Slovačka i igraće u Košicama

- Kreće žrijeb izvlačenjem tri ekipe iz prvog šešira!

- u toku je predstavljanje procedure žrijeba

- Gledamo i predsjednika EHF, Mihaela Viderera koji je u svom obraćanju izrazio nadu da ćemo gledati i publiku na EP

- Pred početak žrijeba video porukom obratio se Jaroslav Holeša, predsjednik Rukometnog saveza Slovačke, jednog od domaćina EP i poručio da će uprkos svim preprekama organizatori pokušati da organizuju odlično prvenstvo, nakon čega se obratio i Mate Kočiš, predsjednik RS Mađarske

PROCEDURA ŽRIJEBA:

Ovo su šeširi:

Prvi šešir: Španija, Hrvatska, Norveška, Slovenija, Njemačka, Portugal

Drugi šešir: Švedska, Mađarska, Rusija, Danska, Srbija, Austrija

Treći šešir: Slovačka, Bjelorusija, Island, Češka, Francuska, Sjeverna Makedonija

Četvrti šešir: Holandija, Crna Gora, Ukrajina, Poljska, BIH, LitvanijaŠest reprezentacija već je raspoređeno u grupe, u skladu sa svojim jakosnim šeširima. Polufinalista prošlog EP Slovenija igra u Grupi A u Debrecenu, domaćin Mađarska igraće u grupi B u Budimpešti, srebrni sa prošlog EURA, Hrvatska je nosilac grupe C i igraće u Segedu, Njemačka će igrati u grupi D u Bratislavi, Češka u grupi E, takođe u Bratislavi, a drugi domaćin, Slovaćka će igrati u Grupi F u Košicama.

Prvo će se izvući preostale tri zemlje iz prvog šešira i popuniti mjesta nosilaca u grupama B, E i F. potom će se izvući pet preostalih timova iz drugog šešira, a onda će četiri ekipe iz trećeg šešira biti raspoređene u grupe A, B, C i D.

Na kraju će se izvlačiti selekcije iz posljednjeg šešira među kojima je i BiH.

Kuglice će tokom žrijeba izvlačiti četiri igrača Rodrigo Korales (Španija), Bense Banhidi (Mađarska), Luka Stepančić (Hrvatska) i Marian Zernovič (Slovačka), te predsjednik  EHF President Mihael Viderer i generalni sekretar EHF, Martin Hauslajtner.

Žrijeb EURO 2022
Izvor: YouTube/EHF

Rukometna reprezentacija BIH debitantski nastup imala je na EP u Austriji, Norveškoj i Švedskoj, ali nije se proslavila u vrlo teškoj grupi sa Francuskom, Portugalom i Norveškom pa je na kraju zauzela pretposljednje, 23. mjesto.

Na tom prvenstvu debitovala je i reprezentacija Holandije, koja je kao i BIH, izborila plasman na EURO 2022.

Komentari 0

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

NAJNOVIJE

Kolumna - Nebojša Šatara

Navijači

MONDO Tim kola

FK BORAC

RK BORAC