Nadal je gubio 3:5 - i tu je bio kraj: Razbjesnio je Rafu, odbranio je niz koji godinama traje!

"Kralj šljake" pokazao snagu i u osmini finala!

rafael nadal u četvrtfinalu rolan garosa Izvor: Tanjug/AP Photo/Christophe Ena

Rafael Nadal došao je na korak do potencijalnog duela protiv Novaka Đokovića u polufinalu Rolan Garosa!

Španski as u osmini finala pobijedio je Janika Sinera, u meču u kojem je izazivač bolje počeo i konkretno zaprijetio Rafi. Međutim, kada je poveo 5:3 u prvom setu probudio je "zvijer" u braniocu titule.

Rafael Nadal - Janik Siner 7:5, 6:3, 6:0

Kao što rezultat govori, sve je bilo gotovo poslije prvog seta, jer je Italijan propustio šansu iako je imao dva brejka. Nadal je produžio niz osvojenih setova na čak 35 u seriji. Posljednji put izgubio je set u finalu protiv Dominika Tima 2019. godine.

Toliko je Nadal moćan kada igra u Parizu!

Sljedeći Nadalov rival biće Argentinac Dijego Švarcman, 10. nosilac. Ako ne bude senzacije u tom meču, Nadal će u polufinalu čekati pobjednika duela Novaka Đokovića i Matea Beretinija.