Federer krenuo silno, kiksnuo, pa dobio meč: Ovo se rijetko dešava na Vimbldonu - publika je bila protiv njega!

Rodžer Federer se našao u čudnoj situaciji - publika na Vimbldonu nije bila na njegovoj strani, ali je na kraju pobijedio!

rodzer-federer-kameron-nori-vimbldon Izvor: Tanjug/AP Alastair Grant

Prošao je Rodžer Federer u četvrto kolo Vimbldona, iako je imao problema u duelu sa domaćim takmičarom Kameronom Norijem.

Publika je nosila Norija na ovom meču, ali je na kraju Britanac uspio da uzme samo jedan set nekadašnjem najboljem teniseru svijeta.

FEDERER - NORI 6:4, 6:4, 5:7, 6:4

Djelovalo je da će Federer rutinski doći do pobjede u ovom meču pošto je sa jednim brejkom u prva dva seta brzo poveo sa 2:0. A onda je Nori u odsudnom trenutku skupio snagu i u finišu trećeg seta napravio brejk koji je koštao Federera ne samo izgubljenog seta, nego i dodatnog vremena provedenog na terenu.

Ipak 45 minuta kasnije Federer je uspio da slomi Norija koga je nosila podrška publike i tako se plasira u svoje 69. četvrto kolo grend slema u karijeri, što je novi rekord.

U narednom kolu osmostruki osvajač pehara na londonskoj travi igra sa mladim Lorencom Sonegom.