Hrvatska potopila Srbiju, težak poraz vaterpolista: Ogromni problemi za Savića, već drugi neuspjeh na OI!

Srbija je doživjela težak poraz od Hrvatske na Olimpijskim igrama, a to je već drugi poraz na OI!

vaterpolisti srbije izgubili od hrvatske na olimpijskim igrama Izvor: Tanjug/Zoran Žestić

Srbija je poražena i drugi put na ovim Olimpijskim igrama. Nakon što je srpski tim pao protiv Španije na startu OI, sada je i Hrvatska bila bolja od Srbije.

Na startu je tim Dejana Savića dozvolio Hrvatima da se odlijepe i to je na kraju presudilo da Ivica Tucak i njegova ekipa dođu do pobjede.

HRVATSKA - SRBIJA 14:12 (5:3, 1:1, 4:4, 1:1)

Taj loš početak je doveo do poraza, pošto je Maro Joković na startu otvorio meč sa dva gola, a Andro Bušlje donio 3:0. Uspjela je Srbija da se vrati u meč do kraja prve četvrtine poslije gola Filipa Filipovića u posljednjoj sekundi prve četvrtine.

Do poluvremena se igralo tvrdo i postignut je po jedan gol sa obje strane, a srpski tim nam je dao nadu da će moći do pobjede u trećem dijelu igre, kada su uspjeli da izjednače na 8:8. Ipak, Hrvati su u finišu dali dva gola i poslije pogodaka Bukića i Obradovića na startu posljednjeg dijela igre vidjelo se da Srbija ovdje nema šanse.

Na kraju su Hrvati pobjedom obezbijedili četvrtfinale, dok će se Srbija sa Crnom Gorom u posljednjem kolu boriti za treće mjesto u grupi.

Posljednji meč srpski vaterpolisti igraju u ponedjeljak od 7.00 časova.