Bravo Milice! Pravo u polufinale: Morala je da se dokaže u dve trke - i uspela je!

Autor Milutin Vujičić

Lep plasman naše Milice Novaković koja ne odustaje od medalje.

milica novakovi' u finalu kajak olimpijske igre Izvor: Tanjug/AP Photo/Darron Cummings

Srpska kajakašica Milica Novaković plasirala se rano jutros u polufinale discipline K-1 200 metara na Olimpijskim igrama u Tokiju nakon sjajne trke!

Novaković se takmičila u drugoj četvrtfinalnoj grupi u kojoj je osvojila drugo mesto rezultatom 41,340 sekundi.

Brža od nje, za samo 0,027 sekundi, bila je Šveđanka Linea Stensils, što je jasan signal da naša Milica može i bolje od ovog rezultata u polufinalu.

Iz tri četvrtfinalne grupe u polufinale su se plasirale po dve najbolje kajakašice.

Prethodno je Novaković u kvalifikacionoj grupi zauzela treće mesto sa vremenom 41,579 sekundi, pa je morala da se još jednom bori za polufinale. Srećom, boljom trkom zaslužila je to mesto. Polufinale je čeka u noći između ponedeljka i utorka od 2.37, a potencijalno finale u 4.37.

Osim nje, plasman u polufinale ostvario je i Bojan Zdelar - i to direktno.