Tijana pobijedila sestru Dajanu, Srbija krenula pobjedom u odbranu titule, poraz BIh na debiju!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Srpske odbojkašice predvođene Tijanom Bošković bolje od reprezentativki BIH na startu Evropskog prvenstva.

odbojka evropsko prvenstvo srbija bih 3-0 tijana bošković Izvor: Anadolija/Dzenana Njemcevic

Ženska odbojkaška reprezentacija BIH upisala je istorijski nastup na Evropskom prvenstvu u kojem je doživjela poraz.

Reprezentacija Srbije slavila je sa 3:0 (25:11, 25:18, 25:14) I tako na najbolji mogući način krenula u odbranu evropskog trona.

Ovo je ujedno bio i duel sestara Bošković, odnosno Tijane, koja brani boje Srbije, i Dajane, koja nastupa za Bosnu i Hercegovinu. Sestre Bošković prvi put su igrale jedna protiv druge u reprezentativnoj odbojci, iako su bile protivnice u klupskoj, a pobjedu je odnijela mlađa Tijana.

Prilično lako Srpkinje su dobile prvi set, a vjetar u leđa bila su im tri asa Tijane Bošković zahvalujući kojima su se odlijepila na 8:3.

Pokušao je selector BIH Stevan Ljubičić da minutama odmora poremeti ritam I vrati u igru svojeu ekipu, ali je Srbija sa 25:11 dobila prvi set.

Samo u drugom setu BIH je pružila veći otpor evropskim šampionkama I čak povela 8:5, međutim uskoro je poenom Buše Srbija izjednačila na 9:9, da bi egal potrajao do 13:13.

Uslijedila je serija Srpkinja i nakon odlične dijagonale Tijane Bošković bilo je 19:15, a vrlo brzo Srpkinje su I završile ovaj set – 25:18.

I treći set počeo je vođstvom BIh 2:0, ali su izabranice selektora Zorana Terzića odmah preokrenule i povećavale vođstvo.

Vrlo brzo stigli su I do 11 meč lopti, te iskoristile drugu za konačnih 25:14 i 3:0 u setovima.