Borac hvata zalet pred Slovačku: "Osice" na startu deklasirale finalistu Kupa BiH, a sada i Jedinstvo!

Upisana je nova pobjeda dvocifrenom razlikom

rukomet žene jedinstvo borac 19 37 Izvor: ŽRK Borac/promo

Rukometašice Borca stigle su ovog vikenda do druge pobjede u eliti dvocifrenom razlikom.

Nakon što su rezultatom 39:27 savladale Izviđač, prošlosezonskog finalistu Kupa BiH, igračice Radeta Unčanina su u Brčkom trijumfovale nad Jedinstvom rezultatom 19:37, iako nije poslije prvog poluvremena djelovalo da će se "osice" vratiti u Banjaluku uz ubjedljiv trijumf.

Bilo je 9:15 za crveno-plave nakon 30 minuta igre, a onda je Borac počeo sa ubitačnim tempom koji rivalke nisu uspjele da isprate.

U Borčevoj ekipi, osam pogodaka postigla je Anđela Stojanović, dok je sedam imala Lana Lončar.

Kod domaćih, briljirala je Marijana Sorak, koja je postigla više od pola golova svoje ekipe – 11.

U trećem kolu, sljedećeg vikenda, Borac će ugostiti Zrinjski.

Zatim slijedi gostovanje Katarini, još jednom mostarskom premijerligašu, a onda i prva utakmica drugog kola EHF Evropskog kupa, protiv Dunajske Strede u Slovačkoj.

Taj meč zakazan je za 16. oktobar od 18 časova.