Borac na 4/4! Precrtana i Bosna, Knežević vodio Banjalučane do ubjedljive pobjede!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Crveno-plavi slavili u Sarajevu i napravili odličnu uvertiru za duel sa pećkom Besom.

rk borac bosna 30 22 premijer liga bih Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Rukometaši Borca novom pobjedom u domaćem prvenstvu napravili su odličnu uvertiru za duel sa Besom u Evropskom kupu!

Predvođeni raspoloženim Lukom Kneževićem Banjalučani su sa ubjedljivih 30:22 savladali Bosnu u Sarajevu i tako zadržali maksimalan učinak u novoj sezonui Premijer lige BIH za rukometaše.

Petnaest golova u prvom i još toliko u drugom poluvremenu bilo je dovoljno ekipi Mirka Mikića da upiše četvrtu pobjedu na isto toliko mečeva ove sezone.

Nakon egala u uvodnim minutama utakmice Borac se odvojio na 7:4, potom i na 13:8, a do kraja prvog dijela igre povisio je i na šest golova prednosti 15:9.

Isti odnos snaga gledali smo u i drugom poluvremenu u kojem Srajlije nisu uspjevale da se približe, naprotiv prednost crveno-plavih rasla je sve do konačnih 30:22.

Najzaslužniji za trijumf Borca bio je Luka Knežević sa sedam golova, a Perić i Draganić su dodali po pet.
Kod domaćih Toromanović je bio najefikasniji sa četiri gola.

Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić