"Osice" brzo preboljele poraz u derbiju: U Boriku "plus 23" protiv Leotara!

Rutinska pobjeda igračica u crveno-plavim dresovima.

rukometašice liga bih borac leotar 38 15 Izvor: MONDO

Rukometašice Borca brzo su preboljele vikend i poraz u derbiju od Gruda (32:27).

Crveno-plave su danas, u osmom kolu, "demonstirale silu" nad sastavom Leotara i trijumfovale razlikom od 23 gola – 38:15!

Posao je bio završen već u prvom poluvremenu, nakon kojeg su "osice" stekle prednost od 12 golova (18:6), koju su u preostalih 30 minuta, uz još jači tempo, uvećale za još 11 pogodaka.

U ekipi Borca sve igračice (osim golmana) upisale su se u strijelce, a prednjačila je Božana Ćutković uz šest golova.

Po pet su postigle Milana Railić i Milana Smiljić, dok je Duška Tintor, kojoj je ovo prvi domaći meč, u pobjedi učestvovala uz četiri gola.

Kod gošći, koje su u Banjaluku doputovale sa osam igračica, prednjačila je Sara Jegdić sa pet golova.

U narednom kolu, 20. i 21. novembra, Borac će gostovati Ilidži.

BORAC: Jurkas, Tintor 4, Stojanović 2, Andrić 3, Railić 5, Bobić 1, Majkić 3, Vukosavljević, Ćurić 1, Šehovac 1, Brus 1, Smiljić 5, Šikić 3, Novaković 3, Kodžoman, Ćutković 5.

LEOTAR: Gaćina 3, Kopić 2, Brkan, Crnogorac 3, Ratković, Kisin, Grabovičkić 2, Jegdić 3.