Rusija s devet medalja najbolja na Evropskom taekvondo prvenstvu u Sarajevu

Završeno EP za juniore.

završeno taekvondo ep u sarajevu, rusija najbolja Izvor: Fena/Taekwondo savez BiH

Evropsko taekvondo prvenstvo za juniore u Sarajevu danas je zvanično završeno, a nakon četiri dana vrhunskih borbi najboljih juniorki i juniora Evrope, najbolji rezultat ostvarila je selekcija Rusije.

Sa ukupno devet medalja, od čega sedam zlatnih, jednom srebrnom i jednom bronzanom Rusi su pokazali dominaciju u ovom sportu. Pet medalja osvojili su juniori, dok su za četiri zaslužne juniorke ove države.

Drugoplasirana reprezentacija u konačnom poretku je Hrvatska koja je sa pet medalja, od čega tri zlatne, te po jednom srebrnom i bronzanom zasluženo zauzela mjesto na podijumu.

Treće mjesto pripalo je Turskoj koja se, iako sa osam medalja, našla na podijumu sa osvojene dvije zlatne, dvije srebrne i četiri bronzane medalje.

Bh. takmičari danas nisu imali svoj dan, s obzirom da su sve četiri borbe završile porazima.

Prva je na tatami izašla Džejla Makaš koja je poražena od predstavnice Velike Britanije sa 26:12, a od predstavnice iste zemlje poražena je i Džejna Hamzić rezultatom 11:9.

Velika nada bh. taekvondoa, Ada Avdagić, poražena je u posljednjim sekundama sa samo jednim bodom razlike od predstavnice Rusije koja je kasnije osvojila zlato. Meč je završio sa 14:13, čime je Avdagić završila nastup bez borbe za medalju.

Posljednji je nastupio Emir Radeljaš koji je doživio poraz od predstavnika Italije rezultatom 20:10.

Sutra počinju prestižni E1 i G1 turniri koji su kvalifikacioni za Olimpijske igre. Na njima će učestvovati 55 država, a Bosna i Hercegovina polaže velike nade u nove medalje, prvenstveno zbog nastupa Nedžada Husića, najuspješnijeg bh. olimpijca, saopštno je iz Taekvondo saveza BiH.