Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Deseta pobjeda za crveno-plave koji su se učvrstili na vrhu tabele.

rk borac rk maglaj 38-24 Izvor: MONDO

Banjalučki Borac drži prvo mjesto na tabeli rukometne Premijer lige BIH, a u subotu ga je učvrstio novom pobjedom, desetom ove sezone.

Ekipa Mirka Mikića lako i ubjedljivo savladala je Maglaj rezultatom 38:24 u utakmici u kojoj je sve riješeno već u prvih 30 minuta.

Gosti iz Maglaja poveli su i držali se do 5:5, a nakon gola Miličevića za 6:5 Borac je prvi poveo.

Cerić je odbranio zicer Banjalučana za dva razlike, ali uskoro je Perić ipak zabio za 7:5, da bi Miličević, poslije odbrane Berina Brkića, iz sedmerca povisio na 8:5.

Trećim golom Perića Borac je povisio na 12:8, ni česte izmjene trenera Maglaja nisu dale rezultata, pa je Borac polako povećavao prednost na 20:13 poslije prvog poluvremena.

Drugo poluvrijeme donijelo je novi nalet Borca, a gosti iz Maglaja nisu uspjeli da iskoriste situacije sa igračem više i smanje razliku.

Dva gola sa igračem više postigao je Borac za dvocifrenu prednost 28:18, Brkić nastavio sa odličnim odbranama i upisao desetu na ovom meču i Banjalučani su lagano išli ka novoj pobjedi.

Na kraju ubjedljiva pobjeda Borca u kojoj je Perić postigao 11 poena, a Draganić 9, dok je Brkić upisao 12 odbrana.

Kod Maglaja najefikasniji su bili Ćosić i Hasić sa po četiri gola, dok je Cerić sakupio devet odbrana.