Velika pobjeda Borčevih rukometašica! Serija 7:0 u finišu, Hadžići otpisani iz trke za jesenjom titulom!

Crveno-plave su u 53. minutu gubile rezultatom 19:22, a onda trijumfovale rezultatom 26:22.

rukometna liga bih borac hadžići 26 22  Izvor: ŽRK Borac/promo

Velika pobjeda rukometašica Borca!

"Osice" su večeras, u derbiju 10. kola Premijer lige BiH, trijumfovale u dvorani Borik nad ekipom Hadžića rezultatom 26:22 i tako večerašnjeg rivala kolo prije kraja otpisale iz trke za osvajanjem jesenje titule, obzirom da imaju tri boda više (Borac 16, Hadžići 13).

Izabranice Radeta Unčanina su za ekipom Hadžića zaostajale tri gola u 53. minutu (19:22), a onda su do kraja meča, furioznom serijom 7:0, upisale trijumf razlikom od četiri gola, što, dalje gledano, može da bude od ogromnog značaja na kraju sezone.

Hadžići su odlično ušli u meč i u sedmom minutu poveli sa 1:4, što je primoralo trenera Borca Radeta Unčanina da reaguje minutom odmora. Urodilo je to plodom jer je Borac u narednih deset minuta "zaključao" mrežu, te u isto vrijeme postigao tri, za izjednačenje.

U preostalih desetak minuta igralo se "gol za gol", pa se u drugi dio ušlo pri rezultatu 10:11, da bi Borac održavao prednost u prvoj polovini drugog poluvremena, a onda dozvolio Hadžićima da u pomenutom 53. minutu dođu do plus tri.

Bilo je to, ipak, sve od gostujućeg tima...