Ništa od medalje! Lana sedma na 100 metara delfin!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Bh. plivačica nije uspjela da napravi novu senzaciju.

Lana Pudar sedmo mjesto na 100 metara delfin Svjetsko prvenstvo Abu Dabi Izvor: YouTube/Screenshot

Lana Pudar ipak nije uspjela da se domogne nove medalje na Svjetskom prvenstvu u 25-metarskim bazenima u Abu Dabija.

Petnaestogodišnja plivačica iz Mostara u utorak je plivala finale na 100 metara delfin i trku završila na sedmom mjestu.

Lana je dionicu isplivala za 56.51 sekundi, što je lošije vrijeme nego što je u ponedjeljak isplivala u polufinalnoj trci.

Nova svjetska šampionka je Kanađanka Margaret Meknil koja je pobijedila sa vremenom 55.04, ispred Šveđanke Luiz Hanson sa vremenom 55.10.

Treća je bila Amerikanka koja je sa vremenom 55.39 postavila novi svjetski juniorski rekord.

Mlada Mostarka prethodno je osvojila bronzu u disciplini 200 metara delfin.

Ona je tada zauzela treće mjesto sa vremenom 2:04.88 što je njen lični rekord, državni rekord BIH, ali i novi evropski juniorski rekord.