Italijan postavio novi rekord: Dominik Paris pobjednik spusta u Bormiju

Autor Haris Krhalić

Na čuvenoj stazi Stalvio, Parisu je to bila rekordna šesta pobjeda te niko prije njega nije uspio da pobijedi čak šest puta na istoj stazi.

Dominik Paris pobjednik spusta u Bormiju Izvor: ANDREA SOLERO/ANSA

Italijanski skijaš Dominik Paris pobjednik je četvrtog spusta sezone Svjetskog kupa u domaćem Bormiju.

Na čuvenoj stazi Stalvio, Parisu je to bila rekordna šesta pobjeda te niko prije njega nije uspio da pobijedi čak šest puta na istoj stazi.

Drugo i treće mjesto izborili su Švicarci Marko Odermat, koji je zaostao 24 stotinke, i Nils Hinterman. On je ponovio rezultat karijere ostvaren u Val Gardeni prije 10 dana osvojivši treće mjesto sa zaostatkom od 80 stotinki, dok je rezultat karijere osvajanjem četvrtog mjesta ostvario Austrijanac Daniel Hemesberger (+0.99).

U ukupnom poretku Svjetskog kupa nakon 14 od 36 utrka vodi Odermat sa 713 bodova, ispred Austrijanca Matiasa Majera sa 427 i Norvežanina Aleksandera Amodta Kildea sa 369 bodova.

U poretku spusta, nakon četiri od ukupno 10 utrka, vodeći Paris ima 227 bodova, drugi je Majer sa 217, a treći Hinterman sa 178 bodova.