"Je*i se!" Srbin pobijedio zbog skandala Francuza: Ovo je prva drama u 2022. - vrijeđao sudiju pa diskvalifikovan!

Francuski teniser je pomogao Laslu Đereu da stigne do meča protiv grend slem šampiona Marina Čilića.

tenis protivnik lasla đerea diskvalifikovan zbog psovke Izvor: Profimedia

Laslo Đere nastavlja da ređa dobre rezultate na početku 2022. godine.

Dok Srbija igra na ATP kupu, 52. teniser svijeta je u četvrtfinalu Adelejda, ići će na megdan grend slem šampionu, a sve zbog diskvalifikacije svog rivala zbog psovanja sudije!

Laslo Đere je u drugom kolu turnira igrao protiv Korentana Mutea, a slavio je zahvaljujući neprimjerenom ponašanju Francuza. Učinjeno je to pri rezultatu 1:1 u setovima.

Mute je poveo 6:4, ali je u drugom setu Đere uspio da se vrati u meč i slavi 7:5. Đere se u tim trenucima navodno teško kretao između poena, dok je tokom same igre normalno trčao, što je izgleda nerviralo Mutea.

Takođe, glavni problemi su počeli u finišu drugog seta. Mute je imao 40:0 na svoj servis i bio je na poen od taj-brejka. U tom trenutku je sudija jedan poen riješio u korist Srbina, što je razbjesnilo Francuza koji je počeo raspravu.

Đere je pritisnuo Mutea, uspio da preokrene stvar i osvoji drugi set, što je razbjesnilo Francuza, koji je, prema riječima francuskog novinara Žulijena Kergonua dobacio sudiji "Je*i se".

"To je izazvalo diskvalifikaciju. Ovo nije prihvatljivo i previše je uobičajeno za Mutea. Nadam se da ću mu ovo poslužiti kao poka, jer je često na ivici granice. Diskvalifikacija je potpuno zaslužena pod ovim uslovima", naveo je Kergonu.

Navodi se i da je posle psovki Mute prvo napustio teren, a onda kada se vratio, sudija ga je zvanično diskvalifikovao.

Đere nastavlja takmičenje, a u četvrtfinalu će igrati protiv Marina Čilića, nekadašnjeg osvajača US opena, koji je prethodno savladao Tijaga Monteira 2:0.