Strahinja Erić završio učešće na svojim prvim olimpijskim igrama: 52. mjesto za kraj

Mladi Paljanin učestvovao je na tri takmičenja u Pekingu, a najbolji rezultat ostvario je na današnjoj trci, koja uopšte nije njegova primarna disciplina.

Strahinja Erić Izvor: YouTube/Olimpijski komitet BiH

Trkom na 50 km (masovni start), reprezentativac BiH u skijaškom trčanju Strahinja Erić (21) završio je svoje prvo učešće na olimpijskim igrama.

Mladi Paljanin danas je osvojio 52. mjesto, što je njegov najbolji rezultat na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu.

Erić je trku na 50 km, koja inače nije njegova primarna disciplina, završio u vremenu 1:21:07.6, što je za 9:34.9 bilo sporije od prvoplasiranog Rusa Aleksandera Bolšunova. Još jedan Rus, Ivan Jakimuškin, našao se na pobjedničkom postolju, dok je trećeplasirani bio Norvežanin Simen Hegstad Kriger.

Podsjetimo, Erić je u Pekingu još učestvovao u trkama u sprintu, gdje je zauzeo 59. mjesto, dok je u trci na 15 km bio 87.

Zimske olimpijske igre u Pekingu sutra će trkom na 30 km (masovni start) okončati i Sanja Kusmuk, još jedna bh. olimpijka s Pala.