Rafael Nadal je teniska sila - opet je razbio Medvedeva: U Melburnu preokret, sad mu nije dao šansu!

Španski teniser bi mogao da osvoji i drugi turnir u sezoni, nakon što je napravio ogromnu pauzu.

Rafael-Nadal-pobedio-Danila-Medvedeva-u-Akapulku. Izvor: Profimedia

Ruski teniser Danil Medvedev od ponedjeljka će biti prvi na svijetu, ali dok se to ne desi - Rafael Nadal mu je nanio još jedan izuzetno bolan poraz. Nakon što ga je savladao u finalu Australijan opena, španski teniser je bio bolji i u polufinalu Akapulka (6:3, 6:3).

Polufinalni meč potrajao je dva sata, ali Rus praktično nije imao pravu šansu da stigne do pobjede. U prvom setu Nadal je rano napravio brejk i održao prednost do kraja, a u drugom je čak dva puta uspijevao da oduzme servis rivalu.

Istina, Danil je propustio bezbroj brejk lopti u drugom dijelu meča. Samo u dva gema sredinom seta ruski teniser je 11 puta propustio priliku da vrati brejk i tako učini ovaj meč zanimljivijim.

Nije u tome uspio pa će se Rafael Nadal u finalu Akapulka za trofej boriti protiv Britanca Kamerona Norija, koji je bio bolji Stefanosa Cicipasa.

Medvedevu, koji sada ima dva uzastopna poraza od Rafe, ostaje da razmišlja o svojoj igri. Od kako je imao prednost 2:0 u finalu Australijan opena, Španac je osvojio pet uzastopnih setova protiv njega i spriječio ga da stigne do dvije velike titule...

Inače, poraz Danila Medvedeva u polufinalu Akapulka znači da bi Novak Đoković ostao na čelu ATP liste, da je osvojio turnir u Dubaiju. Ipak, tamo je doživio šokantan poraz od češkog tenisera Jiržija Veselog - 123. igrača svijeta, pa je prepustio prvo mjesto ruskom teniseru.

Smjena će se dogoditi u ponedjeljak, kada će biti prekinuta vladavina "Velike četvorke" koja traje 18 godina!