Ništa od Evrope: Odbojkaši Borca propustili istorijsku šansu da zaigraju na međunarodnoj sceni

Banjalučanima je bila potrebna pobjeda protiv Kaknja, vodili su 2:1 u setovima, ali su nakon velike borbe slavili gosti i izborili plasman u Evropu.

odbojkaši borca poraženi od kaknja 2:3 Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Odbojkaši Borca imali su istorijsku šansu da pobjedom protiv Kaknja prvi put u klupskoj istoriji osiguraju plasman u Evropu, bili su na dobrom putu, vodili 2:1 u setovima, ali na kraju nisu uspjeli.

Nakon velike drame, Kakanj je u pet setova slavio 3:2, te zauzeo drugu poziciju pred plej-of, koja im donosi plasman na međunarodnu scenu, dok su Banjalučani ostali bez šansi da izađu u Evropu (gleda se plasman samo u regularnom dijelu sezone).

Najveća borba viđena je u prvom setu, koji su gosti uspjeli da riješe u svoju korist na razliku 28:26. Naredna dva seta pripala su ubjedljivo Banjalučanima (25:16 i 25:12) i činilo se da su domaći na pravom putu da zabilježe trijumf koji bi im donio drugo mjesto na tabeli.

Ipak, Kakanjci se nisu predali, prvo su izjednačili na 2:2 (26:24), da bi u odlučujućem setu slavili 15:12, iako su "crveno-plavi" imali prednost 8:5, ali nisu uspjeli da je sačuvaju.

Mladost sa liderske pozicije dočekuje plej-of i igraće protiv osmoplasiranog tima - u nedjelju se sastaju Jedinstvo i sarajevska Bosna i pobjednik će izboriti plasman u doigravanje sa sedmog mjesta, dok će rival Kaknju biti poraženi iz ovog dvoboja.

Borac će za rivala imati Ljubinje, dok posljednji par čine Domaljevac i Radnik.

Iz lige su ispali Gradina-Herceg iz Srebrenika i Bosna iz Kalesije.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!