Sloboda se približila Borcu m:tel na "minus pet", dvoboj dvije Sloge pripao Dobojlijama

Utakmicama 18. kola nastavljeno je prvenstvo Bosne i Hercegovine u rukometu.

Rukometna liga BiH, rezultati 18. kolo Izvor: Facebook/RK Sloboda/E. Dindić

U ovom kolu slobodan je bio banjalučki Borac m:tel, a derbi meč odigran je u Tuzli, gdje je drugoplasirana Sloboda deklasirala ljubuški Izviđač rezultatom 30:21 (12:11).

Poslije poprilično izjednačenog prvog poluvremena, u nastavku su ljubuški "skauti" doživjeli pravi potop, pa je tuzlanski tim stigao na samo pet bodova razlike u odnosu na vodeći tim Banjalučana.

Najzaslužniji za slavlje Tuzlaka bili su Mario Pavlak sa devet golova, šest je zabilježio Anes Bečić, dok je kapiten Emir Suhonjić uknjižio pogodak manje.

Zanimljiv meč odigrale su i dvije Sloge u Doboju, a pobjeda je pripala domaćem timu koji je ostvario vrijedne bodove i odlijepio se od opasne zone.

Dobojlije je do trijumfa predvodio Peđa Dejanović sa 15 odbrana, a najefikasniji bio Bojan Tulendić sa 11 pogodaka. U ekipi iz Gornjeg Vakufa/Uskoplja prvo ime susreta bio je Goran Biljaka sa 12 golova.

Važnu pobjedu u trci za samim vrhom tabele ostvarili su i rukometaši Leotara na gostovanju u Sarajevu.

Trebinjci su nadigrali Bosnu rezultatom 20:25 (8:11) i održali priključak za vodećim dvojcem.