Velika šteta! Kecmanović je samo digao ruke: "Imao" je Amerikanca i polufinale Indijan Velsa, pa samo stao!

Miša je odigrao odličan turnir, ali...

kecmanović poražen u četvrtfinalu indijan velsa  Izvor: Profimedia/Clive Brunskill

Srpski teniser Miomir Kecmanović nije uspio da napravi novo iznenađenje na Indijan Velsu. Imao je lijepu priliku da se plasira u polufinale Indijan Velsa, ujedno prvo na mastersima, ali to će morati da sačeka neku drugu priliku.

Kecmanović je izgubio od američkog tenisera Tejlora Frica koji je u drugom setu pokazao brojne slabosti. Uspio je tada Miša da izjednači rezultat i odvede meč u odlučujući treći set, ali tamo se jednostavno "nije pojavio". Pao je energetski, i svaki drugi način, tako da je borba pripala Amerikancu.

Na kraju, posle sat vremena i 57 minuta: Kecmanović - Fric 1:2 (6:7, 6:3, 1:6)

U prvom setu gledali smo "egal" koji je riješen tek u taj-brejku, a mogao je malo ranije da pripadne Srbinu. Pri rezultatu 5:5 imao je 40:15 na servis Frica i nije uspio da dođe do brejka, tako da je u "produžetku" prvog seta Amerikanac uspio da dođe do vođstva (7:5).

U drugom setu je zbog jednog bizarnog servis-gema Amerikanca, u kome je napravio tri vezane duple servis-greške, MIša iznenada dobio priliku i iskoristio je za izjednačenje, ali potom...

Jednostavno, kada je izgubio prvi gem u trećem setu - i predao servis Fricu - nije imao više snage. Samo 25 minuta bilo je potrebno 20. teniseru svijeta da "zaključi" meč protiv Srbina i obezbijedi polufinale Indijan Velsa gdje ga očekuje Andrej Rubljov, a potom Nadal ili Alkaraz.

Od ponedjeljka će Kecmanović inače skočiti na ATP listi i trebalo bi da bude 48. igrač planete.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!