Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Ovaj poen je obilježio meč Lajovića i Krajinovića.

Poen za Tv špice na meču Lajović - Krajinović Izvor: Reddit/boomskats/Printscreen

Počeo je prvi masters u sezoni šljake, Novak Đoković je dobio svog rivala u drugom kolu Monte Karla, a saznali smo i ime pobjednika srpskog derbija u Kneževini.

Dušan Lajović je savladao Filipa Krajinovića 2:0 u okršaju dvojice srpskih tenisera, a njihov meč obilježio je i nevjerovatan poen koji je pripao Lajoviću!

On je Krajinovića pobijedio 6:2, 7:6. U prvom setu je bio nadmoćniji, dok je u drugom vodio 4:1 i praktično imao pobjedu "u džepu". Krajinović se serijom 4:0 vratio u igru, ali je ipak pao u taj-brejku tog seta.

No, ono što je svima zapalo za oko jeste poen koji je Lajović osvojio na startu drugog seta. Krajinović ga je odlično napao draj volejom iz forhenda, potom je "uhvatio" i smeč, nateravši sunarodnika da se ozbiljno rastrči.

Ipak, iz teške situacije usledio je spektakularan udarac Lajovića kojeg se ne bi postidio ni Rodžer Federer iz slavnih dana, a čak je uspio i da nasmije glavnog sudiju meča.

Pogledajte taj sjajan potez Lajovića:

Lajović će u 2. kolu igrati protiv Grigora Dimitrova, kojem je Nikoloz Basilašvili predao meč pri rezultatu 6:3, 2:0 za Bugarina.