Karlos Alkaraz savladao Novaka Đokovića

Novak izgubio u meču godine! Madrid u transu zbog Alkaraza!

Novak Đoković je u polufinalu turnira u Madridu izgubio od Karlosa Alkaraza.

Karlos Alkaraz savladao Novaka Đokovića Izvor: Profimedia

Ništa od finala! Novak Đoković je zaustavljen na pretposljednjem koraku. Izgubio je u polufinalu turnira u Madridu od supertalentovanog španskog igrača Karlosa Alkaraza poslije 3 sata i 36 minuta - 7:6, 5:7, 6:7.

Poslije nevjerovatne drame i više od tri sata igre u prestonici Španije domaći predstavnik je odnio pobjedu. U petak je izbacio Rafaela Nadala, u subotu Novaka, a u nedjelju će se boriti za trofej pred svojim navijačima. Pokazao je još jednom zbog čega je najbolji igrač iz nove generacije.

Sa druge strane Srbin ima razloga i za žal i za slavlje. Propustio je veliki broj prilika koje su mogle da mu donesu trijumf, ali ono što može da ga obraduje jeste to što je podigao formu, igra sve bolje i to su dobri znaci pred Rolan Garos. Prije toga slijedi Masters u Rimu.

Novak je loše započeo meč, Karlos je odmah napravio brejk i stigao do vođstva. Sačuvao je prednost i bio je nadomak osvajanja seta (2:4). Od tog momenta se Srbin probudio. Dobio je 10 od narednih 12 poena i u potpunosti se vratio u set. Novih brejkova nije bilo, pa je set otišao u taj-brejk. Tamo je Novak vodio sa 5:1, pa je strepio, da bi na kraju ipak uspio da dođe do vođstva u setovima (7:5).

Drugi set je bio sušta suprotnost prvog. Karlos nije griješio u svojim servis gemovima, Novak je uspio da spasi brejk loptu u šestom gemu, što je bio samo pokazatelj drame. Alkaraz je uz sve to savršenim drop-šotovima izluđivao srpskog igrača. Dva puta je na servisima rivala Novak imao brejk šanse, mogao je da riješi pitanje pobjednika, nije iskoristio i onda je uslijedila surova kazna. Alkaraz je napravio brejk u 12. gemu i izjednačio (5:7).

Baš kao i u prva dva i u trećem je bilo dramatično. Đoković je u četvrtom gemu spasao tri brejk lopte, dva gema kasnije još dvije, a onda je u sedmom propustio da oduzme servis rivalu. Novak je zatim spasao meč loptu, pomogao mu je nekorektan potez domaće publike koja je zviždala i tako mu dala više vremena da se spremi. Odservirao je as, pa je zatim uslijedio novi taj-brejk. Tamo je Španac na kraju slavio!

20:00

KRAJ

Pobedio je Alkaraz - 5:7 u taj-brejku. Posle 3 sata i 36 minuta igre je odneo trijumf i prošao u finale.

Kako drugačije, nego dramatično. Baš kao što je izgledao ceo meč. Počeo je Karlos bolje odlučujući gem, poveo sa 3:1. Novak je uzvratio, da bi onda opet izgubio mini-brejk. Alkaraz je zatim imao 5:3, pa je forhend poslao u dno mrežice i pomogao srpskom igraču da se vrati u meč (5:4). Usledila su dva Novakova servisa. Bekhend je izbacio u aut, a onda je Španac stigao do trijumfa.

19:51

NOVI TAJ-BREJK!

Novak je dobio gem, što znači da se igra taj-brejk u trećem setu - 6:6.

19:47

ALKARAZ OPET VODI!

Alkaraz je opet na gem do pobede. Dobio je gem na svoj servis bez izgubljenog poena i poveo - 5:6. Novak mora da dobije sledeći gem ukoliko želi taj-brejk.

19:44

NEVEROVATAN GEM, NOVAK SPASAO MEČ LOPTU!

Neverovatan gem! Novak je prvo spasao meč loptu na 30:40 i to na kakav način. Španska publika je bila nekorektna, zviždala je pred servis, htela da utiče na Novaka. Na taj način je Srbinu dala više vremena da se konsoliduje, da nađe pravi servis i da odservira as. Zatim je usledila serija izjednačenja i četvrtu je Novak pretvorio u gem (5:5). Proslavio je to urlicima i stegnutim pesnicama.

19:32

ALKARAZ NA GEM DO POBEDE

Alkaraz je na korak do pobede. Osvojio je gem na svoj servis, sada je pritisak na Novaku - 4:5.

Izvor: Mondo/Stefan Stojanović

19:27

NOVE MUKE ZA NOVAKA!

Suočavao se Novak sa novim problemima, bilo je 0:30, ali je uz malo sreće i hrabrosti osvojio naredna četiri poena. Ponovo je nerešeno - 4:4.

19:19

ĐOKOVIĆ PROPUSTIO VELIKU ŠANSU!

Imao je Novak brejk loptu, prvu u trećem setu i nije je realizovao. Španac je odlično odservirao i uspeo da se izvuče, a nedugo zatim i da posle serije izjednačenja dođe do gema za vođstvo - 3:4.

19:11

NOVAK NA MUKAMA

Novak se muči. Opet je morao da spasava dve brejk lopte i da dođe do novog izjednačenja - 3:3.

Pred start gema je Novak tražio malu pauzu, pošto je imao malu posekotinu zbog nezgode u prethodnom gemu. Nije ništa ozbiljno, pa je brzo meč nastavljen.

Izvor: Fonet/Manu Fernandez/AP

19:03

OPET DROP-ŠOT I OPET GEM ZA ŠPANCA

Nastavlja Alkaraz da briljira sa drop-šotovima. Taj udarac doneo mu je peti gem u trećem setu - 2:3.

Tokom gema je Novak u pokušaju da dođe do jedne loptice imao malu nezgodu. Napravio je kratk pauzu, očistio ruke, a za to vreme mu je publika zviždala.

18:57

NOVAK - JEDVA!

Novak je uspeo jedva da se izvuče. Bio je nadomak izgubljenog servis gema. Tri prilike je imao Španac, ali je Srbin nekako našao put do gema - 2:2.

18:46

ALKARAZ SIGURAN, MADRID NA NOGAMA

Alkaraz uzima još jedan gem na svoj servis. Madrid je na nogama - 1:2.

18:43

GEM I ZA NOVAKA

Osvojio je i Novak svoj gem na startu trećeg seta - 1:1.

18:39

TREĆI SET - GEM ZA ALKARAZA

Treći set je počeo. Alkaraz je osvojio prvi gem - 0:1.

18:32

DRAMA - TREĆI SET!

Nastavlja se drama u Madridu. Novak je surovo kažnjen za propuštene prilike. Igraće se treći set - 5:7.

18:27

IZVUKAO SE I ŠPANAC

Imao je Novak ponovo šansu da reši sve, opet nije iskoristio brejk loptu. Španac se izvukao - 5:6!

18:21

NOVAK SE SPASAO!

Našao se Novak u teškoj situaciji, bilo je 0:30 u njegovom servis gemu. Uspeo je da pronađe odličan servis i da izjednači - 5:5.

Izvor: Profimedia

18:15

NOVAK PROPUSTIO DVE ŠANSE!

Novak je propustio dve brejk lopte. Mogao je možda i da reši pitanje pobednika, nije uspeo. Alkaraz se izvukao - 4:5.

18:08

NASTAVLJA SE DRAMA!

Drama se nastavlja u drugom setu. Novak je osvojio svoj gem, sada je 4:4!

18:02

DROP-ŠOTOVI ŠPANCA!

Novakov omiljeni udarac izluđuje Novaka. Alkaraz igra perfektne drop-šotove i na taj način osvaja novi gem na svoj servis - 3:4.

17:58

NOVAK SE IZVUKAO!

Imao je Alkaraz brejk šansu, Đoković je uspeo da pronađe način da se izvuče iz teške situacije. Dobio je gem - 3:3.

Izvor: MONDO/Uroš Arsić

17:49

NOLE BEZ BREJK ŠANSE

Nastavlja Alkaraz sa odličnim servisima u svojim gemovima u drugom setu. Novak bez šanse za brejk - 2:3.

17:46

NOVAK IZJEDNAČIO!

Novak je osvojio još jedan gem na svoj servis. Alkaraz je pripretio (40:30), Novak je odbio nalet - 2:2.

17:40

ŠPANAC SVE AGRESIVNIJI

Španski teniser je sve agresivniji. Napao je i došao do još jednog gema na svoj servis u drugom setu - 1:2.

17:38

NOVAKU GEM

Novak je osvojio svoj prvi gem u drugom setu - 1:1.

Alkaraz deluje kao da se malo muči sa kretanjem, pa je tako kod par poena bio agresivniji nego inače, pokušao je da skrati poen.

17:32

ALKARAZU PRVI GEM U DRUGOM SETU

Počeo je drugi set. Alkarz nije poklekao. Osvojio je prvi gem u drugom setu  - 0:1.

17:26

NOVAKOV URLIK ZA PRVI SET!

Novak je osvojio prvi set i poveo u polufinalu - 7:6 (7:5).

Taj brejk je počeo dobro za Novaka (2:0). Karlos je dobio naredni, a onda je Novak uzeo sledeća dva poena (4:1). Sa dva urlika je Srbin proslavio dva osvojena poena (5:1). Španac nije odustao, uspeo je da ostane miran, da spasi tri set lopte (6:5).  Četvrtu nije uspeo, Novak je poveo.

17:17

DRAMA!

Igraće se taj-brejk u prvom setu. Alkaraz je dobio svoj servis gem - 6:6!

17:11

NOVAK OPET NADOMAK SETA!

Još jedan savršen gem za Đokovića. Bez izgubljenog poena i opet je pritisak na španskom igraču - 6:5!

17:09

KARLOS IZJEDNAČIO

Pritisak je bio na Alkarazu, uspeo je da se izbori sa tim, da izdrži napade Novaka, pa je sada 5:5 u Madridu!

17:03

ĐOKOVIĆ VODI - 5:4!

Đoković je po prvi put u meču u prednosti. Sada je nadomak osvajanja seta - 5:4.

Od momenta kada je Španac poveo (2:4), tada je Nole dobio 10 od narednih 12 poena.

17:01

KONAČNO BREJK!

Posle toliko propuštenih prilika Novak je uspeo da se vrati u set! Oduzeo je servis Alkarazu i izjednačio u prvom setu - 4:4!

16:53

NOVE PROPUŠTENE ŠANSE!

Novak je ponovo propustio veliku šansu. Opet je imao priliku za brejk, nije je iskoristio. Alkaraz je odbio novi nalet - 2:4.

16:45

NOVAK BEZ IZGUBLJENOG POENA!

Sjajan gem Novaka, bez izgubljenog poena, gem je završio asom - 2:3.

16:43

ALKARAZ SIGURAN - 1:3

Novak nije dobio novu šansu za brejk. Alkaraz je sačuvao prednost - 1:3.

16:38

ĐOKOVIĆ KONAČNO DO GEMA

Osvojio je Novak prvi gem u polufinalu. Rutinski je stigao do svog servis gema i smanjio zaostatak - 1:2.

16:35

NOVAK PROPUSTIO ŠANSU

Alkaraz je potvrdio brejk, Đoković je propustio veliku šansu - 0:2.

Imao je srpski igrač brejk šansu, drugi servis protivnika, poslao je lopticu u aut. Posle toga je španski igrač odigrao savršen volej na mreži, a onda je Novak bekhend poslao u mrežu.

16:28

BREJK ALKARAZA!

Loš početak meča za Novaka. Dosta grešaka, bio je previše pasivan, Alkaraz je iskoristio svoju šansu i napravio brejk - 0:1!

16:18

ZAGREVANJE

Igrači se trenutno zagrevaju. Meč uskoro počinje.

15:30

ĐOKOVĆI DOBIO TRENING MEČ

Novak i Karlos su u Madridu odradili trening, a interesantno je da je Srbin taj set dobio ubedljivo.

Izvor: Profimedia/Sarah Stier

15:11

NOVAK OTKRIO: STEFAN NAVIJA ZA ALKARAZA

U jednom od intervjua je Novak Đoković otkrio da njegov sin Stefan navija za Karlosa Alkaraza. Hoće li danas ipak navijati za tatu?

Izvor: Twitter/@MallorcaChamps

14:56

PRVI DUEL NOVAKA I KARLOSA

Okršaj u polufinalu turnira u Madridu biće ujedno i prvi međusobni susret Đokovića i Alkaraza.