Mediteranske igre: Banjalučanin zauzeo odlično peto mjesto

Autor Haris Krhalić

Pavle Dujaković zauzeo je peto mjesto na Mediteranskim igrama koje se održavaju u Alžiru.

Pavle dujaković zuazeo peto mjesto na Mediteranski migrama Izvor: KK Energija/Promo

Banjalučanin Pavle Dujaković zauzeo je petu poziciju u karateu na Mediteranskim igrama koje se ove godine održavaju u alžirskom Oranu.

Dujaković je u četrvtfinalu poražen od turskog predstavnika Eraja Samdana koji je jedan od najtrofejnijih takmičara svijeta. Eraj je osam puta osvajao Evropska prvenstva kroz sve uzraste te je trenutno drugi na svjetskoj rang listi. Pošto je Eraj ušao u finalu, Dujaković je dobio priliku da se bori za treće mjesto.

U provm meču na bronzu savladao je predstavnika Tunisa sa 2:1 dok je u drugoj borbi, koja je odlučivala o trećem mejstu, poražen od Egipćanina sa 8:4.

Na ovom izdanju ovog takmičenja takmičiće se oko 3.400 sportista iz 26 zemalja svijeta, a Bosnu i Hercegovinu će predstavljati 48 takmičara u 11 sportova.

Najveći broj takmičara na 19. Mediteranskim igrama, 371, ima Italija, zemlju domaćina predstavljaju 324 sportista, a treća po broju takmičara je Turska, koju predtavlja 321 sportista.

Mediteranske igre, multisportski događaj u organizaciji Međunarodnog odbora mediteranskih igara (CIJM), održavaju se svake četiri godine među zemljama Afrike, Azije i Evrope koje graniče sa Mediteranom.

Podsjetimo, Pavle Dujaković je nedavno postao šampion Balkana u seniorskoj konkurenciji u kategoriji do 60 kilograma, a na prvenstvu Evrope za kadete, juniore i takmičare do 21 godine osvojio je srebrnu medalju.

Inače, Dujaković nastupa za banjalučku Energiju.