Đoković savladao Kvona

Srbin uspješno počeo odbranu titule, iako je 81. igrač na svijetu pružio žestok otpor!

Đoković savladao Kvona Izvor: Fonet/AP/Kirsty Wigglesworth

Novak Đoković pobijedio je Korejca Sun-Vu Kvona 6:3, 3:6, 6:3, 6:4 i plasirao se u drugo kolo Vimbldona, svog omiljenog grend slem turnira. Nole je u meču od skoro dva i po sata prolazio kroz uspone, padove i iskoristio je duel protiv odličnog azijskog tenisera za navikavanje na igranje na travi, na kojoj ove sezone nije nastupio ni na jednom turniru.

U prva dva seta Đoković je dopustio izazivaču da povede 3:1, a kada je u drugom to vođstvo povišeno na 4:1, postalo je jasno da će se Srbin teško izvući iz te situacije. Korejac je iskoristio Noletov pad, izjednačio u setovima i nagovestio dramu u nastavku meča.

I zaista, u trećem setu je pri neriješenom rezultatu (2:2) Kvon izborio brejk-loptu, Nole je na momente nervozno klimao glavom, ali je od tog trenutka ipak zaigrao u šampionskom stilu. Od tog trenutka, 81. igrač svijeta nije imao šansu ni da se vrati u set, ni da još jednom iznenadi na pokrivenom Centralnom terenu, nad kojim je žestok pljusak "dobovao" o krov.

17:06

Pobeda Novaka Đokovića!

Srbin je posle dosta borbe pobedio Korejca Sun-Vu Kvona 6:3, 3:6, 6:3, 6:4 i plasirao se u drugo kolo Vimbldona. Meč je trajao dva sata i 27 minuta i doneo je iznenađenje kada je azijski teniser osvojio drugi set. Đoković se nakratko iznervirao, pa dodao gas i ipak mirno priveo susret kraju.

Novak će u sledećem kolu igrati protiv pobednika duela Tanasi Kokinakis (Australija) – Kamil Majhšah (Poljska).

Izvor: Fonet/AP/Kirsty Wigglesworth

17:00

Kvon prekinuo Novakovu seriju

Korejac je smanjio zaostatak u četvrtom setu na 3:4, ali Đoković će servirati posle kratke pauze i jako je blizu trijumfu. Meč za sada traje dva sata i 20 minuta.

16:54

Brejk za 3:2! Da li je ovo kraj?

Đoković je bez izgubljenog poena oduzeo Kvonu servis, poveo 3:2 u četvrtom setu i nadamo se da je ovo prelomni trenutak seta, a možda i meča!

16:45

Drama na početku četvrtog seta - 1:1!

Tri brejk lopte je spasao Novak Đoković u drugom gemu četvrtog seta i izborio 1:1. Da je neku od njih iskoristio momak iz Južne Koreje, i u ovom delu meča bi Srbin morao da juri rezultatski zaostatak. I to 0:2!

16:33

Đoković osvaja treći set – 6:3!

Desetim asom, Đoković osvaja i treći set uzbudljivog duela. Snažni servis i manje grešaka bili su recept za Noleta kojim je sprečio Korejca da napravi preokret u setovima.

16:30

Novače, bravo!

Konačno, brejk! Đoković je poveo 5:3 posle 36 minuta igre u trećem setu i sada je na gem od osvajanja seta i novog vođstva. Korejac je počeo duplom servis-greškom i od starta gema bio je u kontraritmu.

16:25

Kvon igra zaista dobro

Kvon je rođen 1997. godine i na Vimbldonu je prošle godine stigao do druge runde. U ovom trenutku je 81. teniser sveta, ali danas zaista igra kao da ima drastično bolji renking.

16:22

Đoković spasao brejk-loptu i poveo 3:2!

Veoma je napeto! Kvon je bio na poen od oduzimanja servisa i vođstva i u trećem setu, ali je Đoković ostao pribran kad je bilo najvažnije i odbranio se.

16:14

Postaje napeto - Kvon izjednačuje na 2:2 i igra zaista dobro

Izvor: RTS/Screenshot

16:08

Đoković postaje nervozan, ali vodi u trećem setu

Pri vođstvu 2:1 u trećem setu, Novak ne želi da i dalje propušta šanse. U drugom gemu je bio blizu brejk-lopte, rezultat je bio 30:30, ali se Kvon izvukao. Videlo se na Đokovićevom licu da se iznervirao zbog toga.

16:03

Žestok pljusak u Londonu, kiša odzavanja o krov Centralnog terena

I u prenosu se jasno čuje buka koju stvara kiša. Svakako, na ostalim terenima imaju mnogo većih problema od buke, pogotovo momci koji štite teren i pokrivaju ga.

Izvor: FoNet/AP/Alastair Grant

15:54

Šok! Novak je izgubio drugi set - 1:1!

Kvon je iskoristio set loptu i rezultatom 6:3 osvojio drugi set na Centralnom terenu.

Novak će morati ispočetka!

15:51

Kvon na gem od osvajanja seta!

Korejac je pribio Noleta uz zid u ovom setu i došao na gem od izjednačenja na 1:1. Sada su Đokoviću potrebni brejkovi, a na tribinama je još jedna pauza zbog intervencije lekara na tribini.

15:44

Novače, buđenje! Korejac poveo 4:1 u drugom setu

Kvon je nanizao tri gema zaredom, poveo 4:1 i primorao Đokovića da reaguje. Srbin je, za početak, prekinuo tu seriju i smanjio zaostatak u drugom gemu na 2:4.

15:35

Kvon se razmahnuo još jednom - vodi 3:1

Korejac je ponovo dobar start i u drugom setu. Zanimljivo je da su sve četiri brejk lopte do sada iskorišćene - Novak dve i Kvon dve.

15:31

Duel je brzo nastavljen, Kvon vodi 2:1

Kao i u prvom meču, teniseri igraju ravnopravno na početku drugog seta. Kratkotrajna drama na tribinama srećom je brzo završena i nije uticala na ritam susreta.

15:23

Prekinut meč, lekari hitno intervenišu!

Nekome je pozlio na tribinama iza Kvonovih leđa i meč je morao da bude prekinut dok doktori pomažu toj osobi.

15:17

Novak osvaja prvi set - 6:3!

Uzeo je pet gemova u nizu, uključujući i dva "brejka" i stekao prednost protiv Kvona na Centralnom terenu.

15:12

Još jedan brejk - Novak vodi 5:3!

Đoković će servirati za svoj prvi osvojeni set na Vimbldonu. U poslednjoj razmeni u osmom gemu razmenili su čak 22 udarca.

15:11

Đoković vraća stvari na mesto!

Novak je pri zaostatku 1:3 u gemovima zaigrao mnogo čvršće i osvojio tri gema u nizu, za prednost 4:3. Stvari su brzo došle na mesto, a Korejac je počeo da greši i sada su izjednačeni u broju vinera, 8:8.

14:58

Korejac je zaigrao bolje od Noleta - igra fenomenalno

"Brejknuo" je Korejac Noleta u trećem gemu (2:1), pa u narednom pogodio svih pet prvih servisa, za potvrdu brejka (3:1). Đoković nije planirao ovakav početak meča.

14:51

Danas je bilo problema zbog kiše

14:47

Đoković igra i za istoriju

Novak želi da postane četvrti igrač u Open eri (od 1968. godine) koji je osvojio četiri titule Vimbldona u nizu. Pre njega, to su uradili Rodžer Federer, Bjorn Borg i Pit Sampras.

Izvor: Fonet/PA/Steven Paston