Srbija poražena na Mediteranskim igrama! Selektor Đerona se oglasio: Rezultat ne pokazuje pravo stanje stvari!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Rukometaši Srbije izgubili su od Egipta na Mediteranskim igrama.

Srbija izgubila od Egipta na Mediteranskim igrama Izvor: Mondo/Stefan Stojanović

Rukometaši Srbije izgubili su u drugom meču na Mediteranskim igrama. Poslije pobjede protiv Slovenije, bolji od srpskog tima bili su Egipćani - 35:28 (16:12).

Izabranici Tonija Đerone imaće dan odmora, pa će u četvrtak od 13 časova igrati protiv Italije veoma važan meč u borbi za prolazak dalje.

"Smatram da rezultat ne oslikava pravo stanje stvari na terenu tokom utakmice. Uvodnih 20 minuta prvog poluvremena i prvih 20 minuta u drugom dijelu igre odlično smo se nosili sa ekipom kao što je Egipat, ali nismo uspjeli do kraja da ih ispratimo. Protivnik je bio fizički superiorniji od nas i nismo izdržali njihovu igru jedan na jedan. Takođe, nedostajao nam je i Marko Vignjević u odbrani i nismo mogli da ih ispratimo do kraja. Naravno, bilo je i grešaka. Više sam nego zadovoljan kako su momci igrali, vidi se da smo napravili smo neki pomak. Sada nam preostaje da se odmorimo sutra i da pripremimo meč protiv Italije", rekao je selektor Đerona.

Jedan od lidera tima Uroš Borzaš istakao je da su detalji presudili.

"Prvo bih čestitao ekipi na velikoj borbi, igrali smo dobro prvo poluvrijeme i vodili nekih 25 minuta, ali onda je Egipat pokazao svoj kvalitet i iskoristio naše tehničke greške. Drugo poluvrijeme smo izgledali kao da smo se predali, ali umorili smo se malo i oni su to iskoristili. Sada se spremamo za sljedeći meč i nadamo se pobjedi protiv Italijana", zaključio je Borzaš.

Podsjetimo, rukometaše Srbije čeka i žrijeb za Svjetsko prvenstvo.