Završen šesti "Borac kup": Trofeji u rukama igrača Beograda i Ljubljane Slovan!

Osam pionirskih i četiri seniorska tima nadmetala su se u protekla tri dana na Gradskom olimpijskom bazenu u Banjaluci.

završen 6. borac kup Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Pioniri Beograda i seniori Ljubljane Slovan osvajači su šestog "Borac kupa", koji se u protekla tri dana održavao na Gradskom olimpijskom bazenu u Banjaluci.

Beograđani su takmičenje u grupnoj fazi završili sa tri pobjede, baš kao i Jadran iz Herceg Novog, njihov rival u finalu. Borba za zlatnu medalju pružila je sjajan vaterpolo, a briljirao je igrač pobjedničkog tima Veljko Komlenac, koji je postigao osam od ukupno deset golova Beograda u finalu (10:8).

Treće mjesto pripalo je pionirima kragujevačkog Radničkog, koji su rezultatom 11:10 savladali ekipu Vukovara.

Na petom mjestu završio je VKB 2008, šestoplasirani su bili igrači niškog Naisa, sedma pozicija pripala je zemunskoj Mladosti, dok je Borac takmičenje završio na osmom mjestu.

Kada je riječ o seniorima, trofej odlazi u Sloveniju. Igrači Ljubljane Slovan zasluženo su osvojili zlatne medalje, ostvarivši tri pobjede u isto toliko mečeva grupne faze.

Srebro je pripalo Beogradu, a bronza Borcu, dok je na četvrtom mjestu završila ekipa VKB 2008.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!