Novak Đoković pobijedio je Karena Hačanova u osmini finala turnira u Parizu i revanširao se za poraz u finalu i 2018. godine.

Đoković Hačanov masters u Parizu Izvor: Profimedia

Novak Đoković pobijedio je Karena Hačanova i plasirao se u četvrtfinale turnira u Parizu - 6:4, 6:1!. U narednom kolu čeka ga Lorenco Museti (Italija). Srbin je zabrinuo sve kada je napravoi dužu pauzu između dva seta, ali se vratio i deklasirao ruskog igrača! Tako se revanširao i za poraz u finalu ovog turnira iz 2018. godine kada je Rus slavio prvi i jedini put protiv Srbina.

Đoković je manje-više rutinski odradio posao. Moglo je sve da bude i ubjedljivije i brže pošto je prvi set počeo sa vođstvom od 3:0. Tada je stao, Karen se vratio (3:3), ali je Đoković uzvratio i osvojio set (6:4). U pauzi između dva seta su svi bili zabrinuti kada je srpski igrač otišao do toaleta i napravio nešto dužu pauzu. Rus se bunio, protestovao je kod sudije u stolici. Kada se vratio na teren srpski igrač je "počistio" protivnika. Prepustio mu je samo jedan gem, a imao je brejk šansu i u tom jedinom gemu koji je Hačanov osvojio u tom setu.

Naredni rival biće mu Italijan Museti koji je napravio iznenađenje i pobedio Kaspera Ruda (Norveška). Njih dvojica do sada su odigrali samo dva meča. Prvi na šljaci Rolan Garosa prošle godine kada je Italijan predao. Dobio je tada prva dva seta (7:6, 7:6), pa je Đoković naredna dva dobio ubjedljivo (6:1, 6:0) i onda je Museti odlučio da preda meč pri rezultatu 4:0 u petom setu. Drugi duel igrali su u Dubaiju (Ujedinjeni Arapski Emirati) ove godine i srpski igrač bio je siguran (6:3, 6:3).

19:10

6:1 - KRAJ

Gotovo je, Novak je pobedio - 6:4, 6:1!

19:04

5:1 - JOŠ JEDAN GEM!

Još samo jedan gem fali Novaku za plasman u četvrtfinale - 5:1!

19:00

4:1 - NOVAK GAZI!

Novak gazi u drugom setu - 4:1!

18:58

BREJK!

Novak pravi brejk i ide ka pobedi - 3:1!

18:54

2:1 - NOVAK EKSPRES

Posle maratonskog gema, jedan brz i ekspresan gem za Đokovića - 2:1!

18:51

1:1 - NOVAK GREŠI, GEM ZA KARENA

Novak je propustio brejk šansu, Karen je osvojio svoj prvi gem u drugom setu - 1:1. Bio je ovo maratonski gem od oko 10 minuta...

18:41

1:0 - SIGURAN GEM ZA NOVAKA

Po povratku na teren Đoković je osvojio prvi gem u drugom setu - 1:0.

18:39

ĐOKOVIĆ SE VRATIO, RUS SE BUNI!

Đoković se vratio na teren, a pred njegov povratak Rus je počeo da se raspravlja sa sudijom i da se buni zbog toga, tvrdi da je prošlo više od 3 minuta od kada je otišao u toalet. Sudija mu je objasnio da to nije tačno i da je prošlo manje od tri minuta.

18:34

NOVAK NAPUSTIO TEREN

Đoković je posle osvojenog seta napustio teren, otišao je do toaleta.

18:33

6:4 - SET ZA NOVAKA!

Uspeo je Novak da osvoji prvi set - 6:4!

Izvor: YouTube/Tennis TV

18:28

5:4 - NOVAK NA KORAK DO SETA

Đoković je na korak do osvajanja prvo seta - 5:4. Hačanov servira.

18:24

4:4 - ĐOKOVIĆ PROPUSTIO VELIKU ŠANSU

Novak je imao dve brejk lopte, priliku da na mreži oduzme servis rivalu, nije je iskoristio, a Hačanov je izjednačio - 4:4.

18:17

4:3 - NOVAK PREKIDA SERIJU

Đoković prekida lošu seriju i opet vodi - 4:3.

18:12

3:3 - IZJEDNAČENJE!

Izjednačenje u prvom setu, Hačanov se u potpunosti vratio - 3:3!

18:05

3:2 - BREJK HAČANOVA!

Vraća se Rus, napravio je brejk i smanjio zaostatak u prvom setu, a Novak je napravio DVE duple servis greške - 3:2!

18:00

3:1 - GEM ZA HAČANOVA

Hačanov je osvojio prvi gem u meču - 3:1. Imao je Novak 15:30, ali je Karen na kraju došao do gema.

17:54

3:0 - NOVAK BLISTA

Sjajan početak Đokovića, potvrdio je brejk - 3:0!

ZAGREVANJE

Igrači su konačno na terenu, zagrevanje je u toku.

17:24

CEREMONIJA JE KONAČNO ZAVRŠENA

Ceremonija Žila Simona je završena, čeka se da Novak i Karen izađu na teren.

17:10

OPROŠTAJ SIMONA

Meč Đokovića i Hačanova će još malo kasniti, pošto je organizovana ceremonija za Simona koji je završio karijeru.

17:00

MEČ USKORO POČINJE

Čekao se kraj meča Simona i Ože-Alijasima i taj duel je konačno završen. Feliks je pobedio Žila sa 6:1, 6:3, a ovo je bio poslednji meč Francuza u karijeri.

16:46

TENISERI NE ZNAJU PRAVILA

Đoković je izborio plasman na Završni Masters u Torinu. Prema pravilniku ATP na taj turnir se automatski kvalifikuje i igrač koji osvoji neki grend slem i bude među 20 najboljih na kraju sezone. Novak je osvojio Vimbldon, nije dobio bodove za to, a neki teniseri ne znaju pravila. Napadali su Srbina zbog toga...

16:40

KLINAC POBEDIO ĐOKOVIĆA

Pred ovaj meč Đoković se odmerio i u stonom tenisu u Parizu i izgubio je od jednog dečaka. Tu se našao i Endi Marej koji je bio u prolazu i šalio se sa njima.

Izvor: Twitter/DjokerNole/printscreen

16:35

NOVAK POBEDIO KRESIJA

U prethodnom kolu Đoković je ostvario pobedu protiv Amerikanca Maksima Kresija (7:6, 6:4). Bila je to njegova 24. uzastopna pobeda protiv američkih igrača.