Izviđač se PROVUKAO protiv Sloge: Jesenjem šampionu BOD protiv Dobojlija!

Lider na premijerligaškoj tabeli uspio je u Osječanima da izbjegne prvi poraz u sezoni.

sloga i izviđač odigrali neriješeno Izvor: Mondo/Slaven Petković

Imala je dobojska Sloga veliku priliku da na startu proljećnog dijela sezone nanese prvi poraz Izviđaču.

Vodile su Dobojlije 28:27 i imale sedmerac za plus dva u 54. minutu, potom pogodile za plus jedan (31:30) 25 sekundi prije kraja, ali ništa od toga nije bilo dovoljno da u Osječanima padne jesenji šampion Premijer lige BiH:

SLOGA – IZVIĐAČ 32:32

Čitavih 60 minuta vodila se rovovska bitka za svaki gol, a na kraju je Sloga tim koji ima za čim da žali u ovom duelu.

U posljednjem minutu su dobojski igrači poentirali za 32:31 iz teške pozicije. Do kraja meča ostalo je manje od pola minuta, ali su Ljubušaci poslije brzog kontranapada postigli gol za "iks", a potom i odbranili posljednji napad domaćeg sastava.

Sloga tako nije uspjela da zaliječi rane nakon bolne eliminacije iz Kupa BiH, takođe na domaćem terenu, te su uknjižili drugi remi u sezoni, uz sedam pobjeda i poraza.

Dvije podjele bodova ima i Izviđač, ali uz 14 trijumfa.

Kakanj - Bosna

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!