Sloga ispala iz Kupa BiH: Dobojlije eliminisane nakon "plus pet" na poluvremenu - sedmerci prijali Vogošći

Odigrani mečevi drugog pretkola Kupa BiH za rukometaše.

Rukometaši Sloge ispali od Vogošće u Kupu BiH Izvor: Mondo/Slaven Petković

Rukometaši dobojske Sloge eliminisani su iz Kupa BiH.

Dobojlije su na domaćem terenu doživjele poraz u duelu sa Vogošćom, i to tek nakon izvođenja sedmeraca. Iako su "crveno-bijeli" imali čak pet golova prednosti na poluvremenu (14:9), gosti su u nastavku uspjeli da se vrate. Sloga je čak imala i vođstvo od čak osam golova (19:11), ali su rukometaši Vogošće napravili veliki preokret i do isteka 60. minuta izjednačli na 26:26.

Spretniji tokom penala bili su gosti, te izborili plasman u narednu rundu kup takmičenja, ukupnim rezultatom 31:32.

Dobojlijama sada ostaje prvenstvo. U prvom meču nastavka sezone u Osječanima će ugostiti lidera na tabeli, Izviđač iz Ljubuškog.

U drugom pretkolu bili su uspješni i rukometaši Leotara i Hercegovine, koji su slavili protiv Žepča 28:19, odnosno visočke Bosne 38:32.